Policjanci mieli nosa i nie zlekceważyli informacji, że 6-latką zajmuje się pijana 42-letnia matka. Dziecko już jest bezpieczne

środa, 28.2.2024 12:25 3736 1

Do kłodzkich policjantów dotarło niepokojące zgłoszenie, że nietrzeźwa matka opiekuje się dzieckiem. We wskazanym przez informatora miejscu zastali nietrzeźwego 47-letniego mężczyznę, który zaprzeczył, że u niego coś takiego się dzieje. Policjanci nie dali wiary tym zapewnieniom i w jednym z pokoi znaleźli pijaną 42-letnią kobietę oraz jej 6-letnią córkę.

Dyżurny kłodzkiej komendy odebrał telefon we wtorek, 27 lutego, po południu. Rozmówca informował, że w jednym z mieszkań może przebywać nietrzeźwa matka opiekująca się małym dzieckiem. Dyżurny natychmiast skierował policjantów pod wskazany adres. Na miejscu funkcjonariusze zastali 47-letniego mężczyznę, który zapewniał policjantów, że w jego mieszkaniu nie ma jego partnerki, dzieckia, ani nikogo innego.

Policjanci jednak nie dali wiary tym słowom i sprawdzili wszystkie pomieszczenia W jednym z zamkniętych pokoi zastali ukrywającą się kobietę z małą dziewczynką. Od 42-latki było czuć wyraźną woń alkoholu. Nie potrafiła wytłumaczyć mundurowym, dlaczego się ukrywała. Badanie trzeźwości wykazało u niej 2,94 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczyła, że to dlatego, bo ma nadciśnienie… Jej partner miał 0,74 promila. 

Do czasu podjęcia decyzji przez sąd w sprawie dalszej opieki nad dzieckiem, 6-latka trafiła do placówki opiekuńczej. Jeśli prowadzone w tej sprawie przez policjantów dalsze czynności wykażą, że matka swoim zachowaniem naraziła córkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia, może ona również ponieść odpowiedzialność karną.

– Zdarza się, że nieodpowiedzialność rodziców bywa przyczyną dramatów, jakie przeżywają ich dzieci. Dlatego tak ważne jest to, by osoby, które mają wiedzę, że dziecku dzieje się krzywda, zgłaszały ten fakt służbom pomocowym – apeluje podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

ANONIM wtorek, 19.03.2024 18:55
Co ma nadciśnienie do tej sprawy. Ludzie durni się pierdołami...