komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 29 stycznia 2020

Zdzisława, Franciszka

Policjanci korzystając z nowych uprawnień podczas kontroli drogowej sprawdzili również aktualny stan drogomierza

wtorek, 14.1.2020 15:46 , komentarze: 0 , odsłony: 243
kategorie artykułu:

Na liczniku w kontrolowanym samochodzie było znacznie mniej przejechanych kilometrów, niż wynikało to z wcześniej zarejestrowanych danych. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za zmianę stanu licznika lub inne działania mające wpływ na jego prawidłowy pomiar grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kierował busem. Realizując czynności w ramach nowych uprawnień, funkcjonariusze sprawdzili także aktualny stan drogomierza, który różnił się z  danymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Stan licznika kontrolowanego samochodu podczas ostatniego badania technicznego był zdecydowanie wyższy. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika w chwili kontroli drogowej jest niższy od tego z ubiegłego roku. Różnica wynosiła ponad 51 tys. km.

Teraz  policjanci w toku przeprowadzonych czynności będą wyjaśniać, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego od 25 maja 2019 r. cofanie liczników w pojazdach to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

KPP Kłodzko 

 

Wasze komentarze

tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele