Polanica-Zdrój i Stronie Śląskie wśród laureatów

poniedziałek, 26.1.2015 11:48 1678 0

Polanica-Zdrój i Stronie Śląskie znalazły się wśród laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej za rok 2014. Listę zwycięzców opublikował Związek Powiatów Polskich. Polanica-Zdrój znalazła się na trzecim miejscu a Stronie Śląskie na piątym. Ranking oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.


Obie miejscowości znalazły się także wśród laureatów rankingu Gmin i Powiatów 2014. Polanica-Zdrój zajęła trzecie miejsce, gmina Stronie Śląskie – szóste. 


Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich.Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.


//www.zpp.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)