komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Polanica-Zdrój i Kartuzy miastami partnerskimi

poniedziałek, 17.6.2019 08:00 , komentarze: 1 , odsłony: 2214
kategorie artykułu:

Polanica-Zdrój zyskała kolejnego partnera, a są nim Kartuzy- stolica Kaszub. Burmistrzowie obu miast podpisali umowę partnerską, która zobowiązuje do podejmowania wspólnych działań na polu samorządowym, kulturalnym i turystycznym. 

To już czwarte miasto partnerskie Polanicy-Zdroju, ale pierwsze w Polsce. Cieszymy się, że udało się sfinalizować współpracę partnerską.

Umowa o współpracy podpisana została podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Polanicy-Zdroju. W obradach wzięła udział delegacja kartuskich samorządowców, przedstawicieli organizacji i instytucji. Inicjatorami współpracy partnerskiej obu miast byli członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz Towarzystwa Miłośników Polanicy.

Kilka dni przed planowaną wizytą w Polanicy-Zdroju Kartuska Rada Miejska podjęła uchwałę o współpracy, zaś już na miejscu, odbyła się uroczysta sesja, podczas której podpisana została umowa partnerska między miastami. W uroczystości wzięła udział delegacja z Kartuz na czele z burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Trederem, a także wicestarostą kartuskim Piotrem Fikusem. Kartuzy reprezentowali również szefowie instytucji kultury oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz, Polanicę-Zdrój reprezentował burmistrz Mateusz Jellin, przewodnicząca rady miejskiej Marlena Runiewicz – Wac, wiceburmistrz Agata Winnicka, prezes Towarzystwa Miłośników Polanicy Edward Wojciechowski oraz przedstawiciele instytucji działających na terenie miasta. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały o partnerstwie Polanicy-Zdroju i Kartuz, współpraca ma stworzyć podstawy do rozwoju wzajemnych kontaktów społecznych i gospodarczych, ma ułatwić poznawanie tradycji i kultury regionów oraz przyczynić się do rozwoju turystyki, a także wymiany kulturalnej dzieci i młodzieży.

Obie gminy mają sobie wzajemnie pomagać m.in. w zakresie: organizacji kolonii i letnich obozów dla dzieci i młodzieży, organizacji imprez sportowych i kulturalnych, wzajemnej promocji walorów turystycznych i wypoczynkowych oraz pomocy w przypadku klęsk żywiołowych (powodzie, pożary, etc).

 

Wasze komentarze

W końcu szał na zagranicę minął
poniedziałek, 17.06.2019 16:00 autor: Majkel
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele