„Poeci bez granic” w Bystrzycy Kłodzkiej!

środa, 20.11.2019 13:35 7636 2

W Polanicy-Zdroju w miniony piątek rozpoczął się festiwal „Poeci bez granic”. Ale grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej już w czwartek miała okazję gościć trójkę jego uczestników. Z młodzieżą spotkali się: Switłana Bresławska z Ukrainy, Hassanal Abdullah z Bangladeszu i Kazimierz Burnat. 

Międzynarodowa twórczość poetycka i rozmowy o niej zaistniały przez kilkadziesiąt minut w bystrzyckim ZSP. To dzięki wizycie uznanych ludzi pióra zaproszonych do szkoły na spotkanie młodzieżą. Dyrektor Dorota Łakucewicz nie kryła satysfakcji z faktu, że znaleźli czas, by podzielić się informacjami o swojej twórczości i podyskutować o niej z uczniami. A ci – po przedstawieniu sylwetek gości przez nauczycielkę Renatę Witkowską – zrobili przybyłym niespodziankę, bo wyrecytowali niektóre ich utwory. Pani Renata zaprosiła poetów do ZSP już wcześniej; dwa lata temu poznała K. Burnata podczas XV festiwalu, a jej uczeń Michał Dyjak otrzymał wyróżnienie za konkurs poetycki.

Poeci zrewanżowali się przeczytaniem kilku własnych utworów i wypowiedzią o inspiracjach do ich napisania. Jak przyznali – ich twórczość jest ściśle powiązana z własnymi przeżyciami, ale i obserwacją wszystkiego, co dzieje się nie tylko dookoła nich, ale także w oddali.

Sympatyczne spotkanie uwieńczono wspólnym zdjęciem uczestników spotkania oraz autografami rozdanymi przez poetów na tomikach ich poezji.

Źródło: www.bystrzycaklodzka.pl 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Walerian Domanski sobota, 23.11.2019 22:17
Brawo pani Renata. Pozdrowienia od www.DomanskiBooks.com z USA.
Papa poniedziałek, 16.12.2019 10:52
noo...szczególnie z perspektywy zza oceanu!!!!