Podsumowanie minionej doby na drogach powiatu kłodzkiego

czwartek, 19.5.2022 11:04 693 0

Podczas codziennej służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy wykonują szereg czynności, których głównym zadaniem jest minimalizowanie ilości zdarzeń drogowych i eliminowanie przypadków łamania przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 143 osoby, przeprowadzili 132 kontrole drogowe oraz sprawdzili stan trzeźwości u 109 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 34 mandaty karne, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Podczas minionej doby na terenie powiatu kłodzkiego zaistniały 2 kolizje drogowe.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, jazda pod wpływem alkoholu i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

KPP Kłodzko

Dodaj komentarz

Komentarze (0)