Podsumowanie działań "Kaskadowy pomiar prędkość"

piątek, 30.7.2021 08:31 1121 3

Funkcjonariusze z kłodzkiej drogówki, podobnie jak funkcjonariusze w całej Polsce, wczoraj przez cały dzień prowadzili krajowe działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości". W trakcie akcji mundurowi na drogach powiatu kłodzkiego ujawnili 32 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

- Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. We wczorajszych działaniach uczestniczyło 13 funkcjonariuszy drogówki, którzy dokonali 51 kontroli drogowych i ujawnili 32 przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Ponadto policjanci obsłużyli 6 kolizji drogowych na terenie powiatu. Podczas akcji, policjanci wykorzystywali dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Pinokio. piątek, 30.07.2021 10:06
Następny sposób do pobierania haraczy.
piątek, 30.07.2021 23:00
No masz, najłatwiej łupić kierowców. Nietrzeźwy kierowca to zagrożenie, ale...
Turysta piątek, 30.07.2021 16:07
Najwyższy czas do wyeliminowania piratów drogowych na terenie powiatu kłodzkiego...