komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

Podsumowanie czterech dni świątecznego weekendu na Dolnym Śląsku

wtorek, 23.4.2019 13:13 , komentarze: 0 , odsłony: 277
kategorie artykułu:

Okres Świąt Wielkanocnych to czas intensywnej pracy dolnośląskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku na drogach odnotowano tylko jeden śmiertelny wypadek. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali natomiast 102 nietrzeźwych kierujących. Przeprowadzili też ponad 5,6 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 291 osób oraz 113 osób poszukiwanych.

Tegoroczne Święta Wielkanocne na dolnośląskich drogach przebiegły spokojnie. W ciągu minionych czterech dni doszło tylko do jednego śmiertelnego wypadku. Mimo wzmożonego ruchu na drogach, odnotowano mniejszą liczbę zdarzeń niż w ciągu dni roboczych. Od piątku do poniedziałku odnotowano w naszym regionie łącznie 18 wypadków, w których 23 osoby zostały ranne.

Brak rozwagi i nonszalancja na drogach to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 22 kwietnia 2019 r. w pow. kłodzkim. Kierujący motocyklem najprawdopodobniej przekroczył dozwoloną prędkość i przewrócił się. W wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 102 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 5655 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań zatrzymali też na gorącym uczynku przestępstwa 291 osób. W ręce policjantów wpadło 113 poszukiwanych.

st. asp. Monika Kaleta
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze


Praca na GoWork
Praca na GoWork
ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele