Podczas kontroli drogowej kierujący przyznał, że palił wcześniej marihuanę

niedziela, 22.8.2021 22:42 2081 0

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Podczas kontroli drogowej kierujący przyznał, że palił wcześniej marihuanę, a jego pasażer posiadał przy sobie haszysz. 

W nocy  policjanci w Lądku-Zdroju zatrzymali samochód osobowy do kontroli drogowej. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, 19-letni kierujący oraz 20-letni pasażer. W trakcie prowadzonej kontroli kierowca był bardzo nerwowy, unikał kontaktu wzrokowego z policjantami. W czasie rozmowy kierowca przyznał, że wcześniej palił marihuanę. Ponadto policjanci znaleźli u niego porcje suszu marihuany. Okazało się, że również pasażer nie był bez winy, gdyż posiadał przy sobie kilka porcji marihuany oraz haszysz. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki na potrzeby postępowania przygotowawczego.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi u kierującego potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)