komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Podał się za policjanta. 82-latek stracił 18 tys. złotych

wtorek, 23.6.2020 12:21 , komentarze: 5 , odsłony: 2630
kategorie artykułu:

Policja powiatu kłodzkiego ponownie ostrzega przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny, ale zdarza się także, że wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami policji. 

- 22 czerwca do jednego z mieszkańców powiatu kłodzkiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował rozmówcę, że jego córka przebywa w szpitalu i potrzebne są pieniądze na szczepionkę. 82-letni mężczyzna przekazał 18 tys. zł tzw. kurierowi. Gdy się zorientował, że został oszukany powiadomił policję - informuje podinsp.Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję.

Oszuści wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Często wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚ lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów na tzw. wnuczka. Jeżeli zauważycie Państwo, że ktoś chce was oszukać , natychmiast informujcie Policje. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję. Numer alarmowy -  112.

 

 

Wasze komentarze

A stara tira mówiła że tiry na tory
środa, 24.06.2020 10:08 autor: Kurczok
To jest dobre więcej tego
wtorek, 23.06.2020 20:48 autor:
Choć raz coś mądrego napisałeś SZACUN
wtorek, 23.06.2020 20:10 autor:
poniedziałek, 20.7.2020 11:54
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK