Płachytka i Nowaczewski przed 49. Rajdem Świdnickim-Krause

piątek, 1.10.2021 23:08 2470 2

Już po raz 49. rajdowe załogi zmierzą się w Rajdzie Świdnickim-Krause. Zawody z bazą w Świdnicy i odcinkami w Górach Sowich będą szóstą, przedostatnią rundą ProfiAuto RSMP. Z ósmym numerem startowym do rywalizacji staną Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski. Rok temu załoga korzystająca ze Skody Fabii Rally2 wywalczyła w tej imprezie trzecie miejsce.

Rajd Świdnicki-Krause i kultowe asfaltowe oesy w okolicach Świdnicy i Wałbrzycha to stały punkt kalendarza mistrzostw Polski. W tym roku organizatorzy przygotowali trasę składającą się z dziewięciu odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 110 km. Pierwsze trzy próby zaplanowano na sobotę, 2 października.

Rywalizację otworzy starcie na ulicach Świdnicy (2,75 km, od 16:00), po którym załogi czeka oes Walim – Michałkowa Dolna (14,5 km) i 30-minutowy serwis. Przerwa dla mechaników poprzedzi drugi przejazd odcinka w mieście.

Na harmonogram niedzielnego etapu składają się trzy oesy, wszystkie pokonywane dwukrotnie. OS 4 i 7 to próba Olszyniec – Zagórze (10,95 km). OS 5 i 8 wytyczono między Sierpnicą i Kamionkami (16,6 km). Na drodze z Rościszowa do Michałkowej Górnej (16,85 km) zostanie rozegrany OS 6 i 9. Podczas drugiego przejazdu tej próby, czyli Power Stage zawodnicy powalczą o dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw Polski.

Organizatorzy Rajdu Świdnickiego-Krause przyjęli łącznie 57 zgłoszeń w ramach RSMP i kolejne 20 w historycznym czempionacie. W samochodach klasy Rally2, czyli takich jakim dysponują Płachytka i Nowaczewski, pojedzie łącznie 13 duetów.

Rajd Świdnicki-Krause to szósta runda ProfiAuto RSMP. W pięciu rozegranych do tej pory duet Polamid Plastics Rally Team wywalczył 64 punkty, co plasuje ich na siódmym miejscu w tabeli. Od podium dzielą ich 23 „oczka”.

Ciekawostki:

Dla Sylwestra Płachytki będzie to szósty w karierze start w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE, trzeci za kierownicą samochodu klasy Rally2/R5 – najbardziej zawansowanej rajdówki, z jakiej można korzystać w rajdach w Polsce.

W sezonie 2012 Sylwester i Jacek rozpoczęli swój marsz po zwycięstwo w Rajdowym Pucharze Polski od drugiego miejsca w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE, który był wówczas drugą rundą tego cyklu.

Pierwszy start samochodem klasy R5 w Rajdzie Świdnickim-Krause Sylwester Płachytka zaliczył w sezonie 2019, kiedy to za kierownicą Forda Fiesty R5 wywalczył piąte miejsce.W ubiegłym roku Sylwester i Jacek uplasowali się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego-Krause, który zamknął rywalizację w wyjątkowo krótkim, pandemicznym sezonie RSMP.

 49. Rajd Świdnicki-KRAUSE – najważniejsze informacje:

- 2-3 października – data rajdu
- Baza i serwis rajdu w Świdnicy
- 6 z 7 rund ProfiAuto RSMP
- 9 asfaltowych odcinków specjalnych 108,8 km to łączna długość prób sportowych
- 8 to numer startowy załogi Płachytka/Nowaczewski (Skoda Fabia Rally2 EVO)
- 57 zgłoszonych załogi, w tym 13 w samochodach klasy R5/Rally2.
- 2,75 km to dystans najkrótszego oesu rozgrywanego w sobotni wieczór na ulicach Świdnicy
- 16,85 km mierzy najdłuższy w rajdzie odcinek, czyli próba Rościszów – Michałkowa Górna
- 5 startów w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE ma na koncie Sylwester Płachytka.
- Szósta runda RSMP 2021 będzie dla Sylwestra Płachytki 27. startem w zawodach rangi mistrzostw Polski

źródło: Sylwester Płachytka Rally 
Foto: Gabriela Moździerz

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Zibi sobota, 02.10.2021 06:33
DO BOJU SYLWEK GOU GOU GOU
No poniedziałek, 04.10.2021 21:23
Wszystko ładnie i pięknie tylko po rajdzie zostały na poboczach...