komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 23 kwietnia 2021

Jerzego, Wojciecha

PKS w Kłodzku uruchomił nowy system. Sprawdź, kiedy przyjedzie twój autobus

czwartek, 1.4.2021 12:40 , komentarze: 8 , odsłony: 2715
kategorie artykułu:

PKS w Kłodzku jako pierwszy z przewoźników w powiecie kłodzkim uruchamia system dynamicznej informacji pasażerskiej działający w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl.

Od kwietnia br. pasażerowie komunikacji publicznej uzyskają dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej PKS w Kłodzku SA. Pilotażowo, system zacznie działać na głównych kierunkach w 20 pojazdach, począwszy od 1 kwietnia br., a docelowo zaraz po świętach tj. od 6 kwietnia.

KiedyPrzyjedzie pozwoli na  monitoring wybranego połączenia począwszy od informacji o godzinie odjazdu, ewentualnych opóźnieniach na trasie, podgląd przebiegu wybranego kursu. Serwis transferuje ważne komunikaty pasażerskie (występujące utrudnienia na drogach, informacje o kursowaniu w dni wolne i święta, itd.). Prezentuje także pełny rozkład jazdy autobusów przewoźnika.

Z serwisu KiedyPrzyjedzie będzie można korzystać na kilka sposobów:

1. odwiedzając stronę internetową: www. pks - klodzko.kiedyprzyjedzie.pl.

W zakładce „przystanki” należy wyszukać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też bezpośrednio wskazać go na obszarze mapy. Zielona ikona przy numerze linii w widoku najbliższych odjazdów oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą aktualną sytuację drogową i związane z nią opóźnienia. Aktualizacja prezentowanych prognoz odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej z zakładek można sprawdzić teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na poszczególne linie dla jednego z najbliższych dni. Pod ikoną dzwoneczka, w górnej części ekranu, znajdziemy z kolei komunikaty i informacje przygotowane przez przewoźnika;

2. korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku otrzymujemy tabelę prognoz odjazdów oraz informację o teoretycznych rozkładach jazdy

3. instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid
Windows Phone:
https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0
lub iOS:
https://apps.apple.com/pl/app/kiedyprzyjedzie/id1488753108?l=pl

System KiedyPrzyjedzie.pl współpracuje również z tablicami informującymi o najbliższych odjazdach w czasie rzeczywistym, które w przyszłości mogą zostać zainstalowane na przystankach.

Wdrożenie systemu ułatwi pracę także przewoźnikowi, który będzie posiadał wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy.

Dane o realizowanych kursach pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców i znacznie poprawią punktualność.

Serwis KiedyPrzyjedzie.pl funkcjonuje w ponad 80 polskich miastach. Korzystają z niego m.in. pasażerowie w Bielsku Białej, Opolu, Jaworznie, Tychach, Grudziądzu czy Koszalinie.

 

Wasze komentarze

Ważne ze pani prezes bierze duża kasę a autobusy to...
sobota, 03.04.2021 16:36 autor: Bombalino
Nie działa ????
piątek, 02.04.2021 01:20 autor:
Hahaha!!! Dwa autobusy w ciągu dnia do Kudowy, a ci...
piątek, 02.04.2021 06:07 autor: Bogobojowy
To jest cyrk w cyrku...
czwartek, 01.04.2021 20:39 autor: Bea
I co z tego jak większość linii nie jeździ wcale......
czwartek, 01.04.2021 14:43 autor: zły
Prawie nie ma autobusów. To po co to
czwartek, 01.04.2021 14:42 autor: Aa
A jeszcze jeżdżą autobusy w Kłodzku. Bo od roku coś...
czwartek, 01.04.2021 12:49 autor: Pinokio.
środa, 21.4.2021 11:01
19