Piotr Bryła nowym przewodniczącym kłodzkiej Rady Miejskiej. Burmistrz Michał Piszko ślubował po raz trzeci

środa, 8.5.2024 17:11 343 0

W Sali Rajców kłodzkiego ratusza 7 maja odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej. Po odśpiewaniu hymnu, jeszcze przed rozpoczęciem przewidzianego porządku dnia, minutą ciszy uczczono zmarłego dzień wcześniej kłodzczanina, Janusza Skrobota [piszemy o Nim TUTAJ].

Obrady do momentu wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej prowadził radny senior Stanisław Ferenc. Na odebranie zaświadczeń o wyborze oraz uroczyste ślubowanie przybyli wszyscy radni, czyli 21, oraz burmistrz Michał Piszko, który w tej roli wystąpił już trzeci raz.

Burmistrz Piszko zaapelował o wspólną pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców. Podkreślił, że „gdy ważne jest dobro Kłodzka, praca powinna przebiegać ponad wszelkimi podziałami”. Podobnie wypowiadali się rywale w walce o fotel przewodniczącego Rady Miejskiej.

Piotr Bryła, rekomendowany przez radnych burmistrza, wyraźnie wygrał z Jolantą Kobak z PiS. Pierwsze kroki po ogłoszeniu wyników skierował jednak natychmiast do niej, by jej podziękować. Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej zostali Zdzisław Duda i Anna Karolczak.

Wyniki wyborów samorządowych w Kłodzku znajdziecie TUTAJ. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)