PILNE. Tylko do północy możemy głosować na Muzeum Ziemi Kłodzkiej w prestiżowym konkursie „Sybilla”. Zagłosuj z nami!

piątek, 26.5.2023 06:50 602 0

Muzeum Ziemi Kłodzkiej znalazło się w gronie laureatów Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku 2022 „Sybilla”. To najważniejsza forma uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. Wyróżnienie przypadło w kategorii EDUKACJA za ubiegłoroczne Nocne Zwiedzanie Miasta z Dreszczykiem pt. „Projekt i wykonanie – mistrz rzeźbiarstwa Franz Wagner z Kłodzka".

Ale to nie wszystko! Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zabytków ogłosił plebiscyt publiczności. Mamy nie lada konkurencję. Mamy jednak nadzieję, że właśnie nasza, jedyna w swoim rodzaju, żywa lekcja historii, z inscenizowanymi w różnych zakątkach Kłodzka opowieściami o dorobku artystycznym Franza Wagnera, przeplatanymi historiami z życia miasta, która przyciągnęła tak wielu widzów, utkwiła Państwu w pamięci i warta jest Państwa głosu.

Bardzo prosimy o zagłosowanie na Muzeum Ziemi Kłodzkiej [kliknij TUTAJ, a przeniesiesz się do odpowiedniego formularza]. Masz czas do piątku, 26 maja [do północy!].

Skąd tytuł wydarzenia, które pamiętamy z 5 sierpnia 2022 roku? „Projekt i wykonanie – mistrz rzeźbiarstwa Franz Wagner z Kłodzka" – tak podpisywał się pod swymi dziełami przedwojenny kłodzki rzeźbiarz. I bardzo ważne: kuratorką wydarzenia była Joanna Jakubowicz. [-]

Więcej o konkursie „Sybilla” znajdziecie na stronie Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony ZabytkówTUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)