Pijany rowerzysta zatrzymany na DK-33. Miał 1,3 promila

środa, 29.9.2021 08:45 657 0

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który na drodze K-33 kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierujący ma 1,3 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci przypominają, że kierowanie rowerem po zapadnięciu zmroku lub w niesprzyjających warunkach atmosferycznych niewątpliwie zwiększa ryzyko wypadków.

Pomimo, iż przepisy nie wymagają używania kasków ochronnych, każdy a szczególnie najmłodsi powinni w takim kasku jeździć. Elementy odblaskowe umieszczone na odzieży zdecydowanie zwiększą widoczność kierującego jednośladem. To, że rowerzysta widzi samochód nie oznacza, że widzi go również kierujący innym pojazdem. Dlatego na drodze należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie możemy skorzystać ze ścieżek rowerowych. 

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Zatem korzystajmy z dróg w taki sposób, aby to nie zagrażało naszemu bezpieczeństwu oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)