komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 13 kwietnia 2021

Przemyslawa, Hermenegildy

Pijany jeździł ulicami Kłodzka. 49-latka zatrzymano dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

wtorek, 23.2.2021 14:05 , komentarze: 3 , odsłony: 5114
kategorie artykułu:

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsza. Okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i siada za kółkiem kierownicy będąc w stanie nietrzeźwości. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymano pijanego kierowcę, który jeździł ulicami Kłodzka.

Policjanci otrzymali informacje, że ulicami Kłodzka jedzie kierowca, którego zachowanie wskazuje , że jest pijany. We wskazane miejsce wysłany został patrol drogówki. Policjanci zatrzymali kierującego  samochodem osobowym. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 49-latek jest pijany. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że  mężczyzna ma 1,8 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie kierował on samochodem stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Teraz 49-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego usłyszy zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, które jest godne pochwały być może  nie doszło do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Policjanci apelują, aby reagować na zachowania kierujących, które mogą świadczyć  o ich stanie nietrzeźwości. Każdy może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem tel. 112. Policjanci każdorazowo sprawdzają zgłoszenia, nawet te anonimowe.

 

 

Wasze komentarze

I znowu zomowcy rzucili się na człowieka.
wtorek, 23.02.2021 18:01 autor: Pinokio.
P staku jak mozna popierać takie zachowanie
wtorek, 23.02.2021 19:33 autor: Zowo
Powinni mu wyprasować jądra żelazkiem z duszą.
wtorek, 23.02.2021 15:21 autor: Zenon Bombalina
czwartek, 8.4.2021 08:56
13