Pijana przyjechała samochodem do sklepu po piwo. Świadek zdarzenia zareagował i wezwał policję

piątek, 17.9.2021 15:39 4260 3

Dzięki zdecydowanej postawie świadka, pijana 45-letnia kobieta nie kontynuowała dalszej jazdy swoim autem. Specyficzny styl jazdy i zjeżdżanie na przeciwny pas ruchu zaniepokoiło mieszkańca powiatu kłodzkiego, który ujął nietrzeźwą kierującą i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Jak się okazało kierująca volkswagenem miała 1,5 promila alkoholu, a przyjechała do sklepu po piwo. 

- 16 września o godz. 23.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy volkswagena. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Z przekazanych policjantom  informacji wynikało, że uwagę zgłaszającego zwrócił jadący przed nim volkswagen, którego kierowca miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna nabrał podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy. W pewnej chwili volkswagen zjechał przed sklep i się zatrzymał. Mężczyzna również zatrzymał swój samochód i podszedł pojazdu. Z volkswagena wysiadła kobieta, od której czuć było alkohol. Wówczas uniemożliwił jej dalszą jazdę i powiadomił policję. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 45-lenia mieszkanka powiatu kłodzkiego  miała 1,5 promila alkoholu - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka, być może nie doszło do tragedii na drodze. Kierująca volkswagenem straciła prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Natomiast na miano godnej naśladowania postawy zasługuje zachowanie czujnego mężczyzny, którzy widząc pijanego na drodze uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomił służby. Pamiętajmy, że tylko taka zdecydowana reakcja może mieć realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Fan sobota, 18.09.2021 15:37
Często sluchala Beaty Kozidrak ! To jej idolka.
piątek, 17.09.2021 16:33
Z kim piła I dlaczego?
Bogobojowy sobota, 18.09.2021 08:05
Jak zaczęła liczyć ile "zyska" na polskim ładzie, to wyszło...