Pielgrzymi z Kłodzka

piątek, 17.10.2014 13:02 2991 0

11 października grupa 19 osób reprezentujących Zakład Karny w Kłodzku uczestniczyła w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Funkcjonariuszy, Pracowników Służby Więziennej i Ich Rodzin na Jasną Górę.

Ogólnopolska pielgrzymka co roku gromadzi funkcjonariuszy i pracowników jednostek penitencjarnych wraz z rodzinami, przedstawicielami związków zawodowych Służby Więziennej oraz dyrektorami okręgowymi. Towarzyszą im księża kapelani posługujący w zakładach karnych w całej Polsce. Jasnogórskie spotkanie rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych i uczestników pielgrzymki przed Bramą Lubomirskich. Stamtąd pielgrzymi przeszli do Bazyliki, gdzie wzięli udział we Mszy św. o godz. 11.00. Następnie na wałach Jasnogórskich odbyła się Droga Krzyżowa, w której uczestniczyli pielgrzymi.

„Pielgrzymujemy już wiele lat, mamy bardzo poważne intencje, ponieważ to są intencje dotyczące naszej służby. Nasza służba dotyczy pracy z człowiekiem, w jego wyjątkowej sytuacji, w sytuacji dokonanego przestępstwa, łącznie z zabójstwami, a więc to są przeróżne kategorie bardzo tragicznych sytuacji ludzkich. My z tymi osobami pracujemy, modlimy się tutaj w ich intencji, w intencji ich rodzin, modlimy się także w intencjach naszych rodzin” – powiedział ks. dr prał. Paweł Wojas naczelny kapelan więziennictwa celebrujący Mszę Św. w Bazylice Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze.

W Pielgrzymce jak co roku uczestniczył Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZF i PW Czesław Tuła i Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen Jacek Włodarski. XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka była dla Zakładu Karnego w Kłodzku wydarzeniem wyjątkowym z uwagi na uczestnictwo w niej po raz pierwszy pocztu sztandarowego ze sztandarem nadanym Zakładowi Karnemu w Kłodzku dokładnie miesiąc przed pielgrzymką.tekst: mjr Julian Leszczuk/ www.sw.gov.pl/
zdjęcia: uczestnicy pielgrzymki

Dodaj komentarz

Komentarze (0)