Pędził 125 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

poniedziałek, 4.10.2021 14:22 817 1

Przez trzy najbliższe miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami 19-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, którego w ubiegły piątek zatrzymali policjanci do kontroli drogowej w Gorzuchowie. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził swoim fiatem z prędkością 125 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Gorzuchowa zatrzymali samochód marki Fiat. Powodem  kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanych przez 19-latka, który kierował pojazdem. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 125 km/h.  

Związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 04.10.2021 15:40
Dobrze mu tak!