komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

Parking przy ul. Nowy Świat bez zastrzeżeń Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

poniedziałek, 27.8.2018 14:13 , komentarze: 6 , odsłony: 4211
kategorie artykułu:

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego potwierdził, iż inwestycja przy ul. Nowy Świat w Kłodzku jest całkowicie legalna. Zażalenie w tej sprawie, najpierw do wojewody dolnośląskiego, wniosła Prokuratura Rejonowa w Kłodzku. Po tym jak wojewoda uznał, że decyzja starosty nie narusza rażąco prawa i nie zachodzą przesłanki uzasadniające stwierdzenie jej nieważności, złożone zostało odwołanie do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie. 

- Cała procedura została już wyczerpana. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego definitywnie stwierdził, że decyzja wydana przez starostę, udzielająca pozwolenia na budowę parkingu w ramach projektu niskiej emisji jest wydana zgodnie z prawem, bez rażących naruszeń. Sprawa trwała około 8 miesięcy, a były w nią zaangażowane dwie instytucje: wojewoda dolnośląski oraz Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Po to, aby udowodnić, że inwestycja jest całkowicie legalna i zgodna z obowiązującym prawem, gmina miejska Kłodzko musiała ponieść dodatkowe koszty w kwocie 30 tysięcy złotych - mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Uważam, że działania prokuratury nacechowane są działaniami politycznymi. Była tu też sytuacja taka, że moi konkurenci polityczni byli zaangażowani w cały proces torpedowania tej inwestycji. Cieszę się, że ją obroniliśmy i będzie ona służyła nie tylko nam, ale również turystom przyjeżdżającym do Kłodzka i przede wszystkim temu, aby wyprowadzić ruch kołowy z centrum miasta. Szczególnie ten turystyczny w okresie tych 6 miesięcy, gdzie miasto Kłodzko jest odwiedzane przez turystów.

W ramach inwestycji przy ul. Nowy Świat stworzone zostaną miejsca dla 36 samochodów osobowych, 3 autobusów oraz 1 busa. Powstanie także kanalizacja i energooszczędne oświetlenie.

- Doceniam wszelkie działania osób, które dbają o to, żeby decyzje urzędów były zgodne z prawem. Natomiast uważam, że udowodniliśmy już nie raz, że dla nas najważniejsze jest dobro mieszkańców i tego terenu, niezależnie czy to jest miasto czy powiat. W takim celu wykonujemy wszystkie inwestycje i w takim też celu potrafimy się porozumieć. Cieszę się, że sprawa już się zakończyła. Szkoda tylko, że kosztowała trochę więcej i to mieszkańców, bo to oni za to zapłacili, ale rozumiem, że sprawdzanie, czy coś jest zgodne z prawem czy nie, czasem wymaga też kosztów - komentuje starosta kłodzki, Maciej Awiżeń.

Przypominamy, iż władze Kłodzka chciały przystąpić do realizacji projektu pn. "Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza, hałasu i zatłoczenia wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w zabytkowym centrum miasta" już w ubiegłym roku. Mimo iż magistrat pozyskał dotację na tę inwestycję, nie zgadzała się z nią grupa okolicznych mieszkańców. O tym pisaliśmy TUTAJ. 

 

Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień bieżącego roku. 

 

Czytaj także: 

Wojewoda wydał decyzję. Inwestycja przy ul. Nowy Świat może być realizowana

Rozpoczęła się budowa parkingu przy ul. Nowy Świat w Kłodzku

 

Wasze komentarze

Coś mi się wydaje, że następne wybory lokalne wygra ten,...
środa, 29.08.2018 16:39 autor: Zdzich 48
Miejsca parkingowe to tylko dodatek, nie są...
czwartek, 30.08.2018 10:20 autor: .
P. Burmistrzu brawo.
wtorek, 28.08.2018 13:22 autor:
Po pierwsze: gdyby była inna decyzja; PRZEPADŁY BY ...
poniedziałek, 27.08.2018 20:05 autor: .
niech zapłacą ci, którzy byli tacy do przodu przed kamerami...
poniedziałek, 27.08.2018 15:08 autor: mar

środa, 20.2.2019 12:48
1
piątek, 15.2.2019 07:55
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele