Pani Wójt czytała dzieciom w Bierkowicach. Czytała? Wręcz „wyskoczyła ze swojej skóry”! [FOTO]

piątek, 7.6.2024 14:05 549 0

Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu człowieka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza.

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Bierkowicach w ramach tegorocznej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pod hasłem Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” , stara się szerzyć nawyki czytelnicze wśród przedszkolaków. 

Czytającymi gośćmi były Urszula Panterałka, zastępca wójta Gminy Kłodzko oraz Alicja Piwowar, kierownik referatu obsługi szkół w gminie wiejskiej Kłodzko. Na widowni zasiadły dzieci z miejscowego Przedszkola Gminnego z Oddziałami Integracyjnymi wraz z dyrektorką placówki Danutą Kühnel

Na początek pani wójt przeczytała bajkę pt. „Małe czarodziejki żabi książę” i zrobiło się magicznie…  Jest to historia trzech przyjaciółek: Hazel, Lavender i Posie, które mieszkają w krainie pełnej mitycznych stworów.

Natomiast pani kierownik przeczytała opowieść „Alicja i leśna gromadka” autorstwa Wioletty Święcińskiej, wprowadzając dzieci do świata przygód. Bohaterowie przeżywają wspólnie różne zdarzenia, czasem niebezpieczne, ale dzięki wzajemnej sympatii i trosce wszystko dobrze się kończy.

Końcowym czytaniem była książeczka z przesłaniem edukacyjnym autorstwa Moniki Nowickiej pt. „Tupcio Chrupcio”, gdzie pani wójt wręcz „wyskoczyła ze swojej skóry”. Wszystkie dzieci były zachwycone… Jajka niespodzianki dopełniły magii czytania i smakowania. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)