Pani Ewa z Polanicy-Zdroju ma nowotwór i potrzebuje naszej pomocy. Jesteśmy blisko! Tylko dwa słowa, ale ile znaczą

piątek, 9.2.2024 12:45 4983 0

U pani Ewy z Polanicy-Zdroju w kwietniu 2023 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy sutka. Przeszła już dwie operacje piersi, przechodzi trudną i kosztowną terapię. Rocznie w Polsce nowotwór lekarze odkrywają u blisko 200 tys. osób. Wszystkim nie damy rady pomóc, ale Pani Ewie? Jesteśmy blisko! Poznajcie jej historię.

Teraz pani Ewa jest w trakcie przyjmowania tzw. chemii czerwonej. Etapem kolejnym jest dwanaście chemii białych, a następnie dwadzieścia pięć naświetleń. Etapem końcowym ma być hormonoterapia przyjmowana przez 5 lat. Po zakończeniu leczenia będzie musiała się poddać długotrwałej rehabilitacji.

Z powodu bardzo intensywnego leczenia i związanej z tym niemożności wykonywania pracy zawodowej znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. A potrzeby związane związane ze specjalistycznym leczeniem i sposobem odżywiania się są ogromne i stale rosną. Sama nie jest w stanie im w żaden sposób sprostać.

Oprócz pomocy specjalistów, która ze względu na konieczność skorzystania z nich tu i teraz nie jest rzecz jasna bezpłatna, niezbędne są także finanse na środki transportu, które pomogą do nich dotrzeć. – Proszę o pomoc osoby, które są gotowe wspomóc proces mojego leczenia! Z góry dziękuję za okazane wsparcie i dobre serce – napisała pani Ewa. TUTAJ jest link do portalu zrzutka.pl.

W obchodzonym 11 lutego Światowym Dniu Chorego szczególnego znaczenia nabierają słowa „jestem blisko”. To dobry moment, aby skupić się na wsparciu bliskich osób borykających się z chorobami, szczególnie onkologicznymi, ponieważ bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc. My możemy tę bliskość okazać choćby niewielką darowizną dla Pani Ewy.

– Rak niejednokrotnie wiąże się ze wstydem, poczuciem winy, złością, smutkiem, żalem, lękiem, z poczuciem zagrożenia. To powoduje duże obciążenie psychiczne dla chorego i jego otoczenia. Radzenia sobie z chorobą nowotworową można się jednak nauczyć – wyjaśnia Joanna Pruban, psycholog, specjalista psychoonkologii. Pani Ewa to potrafi. Musi mieć jednak za co żyć. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)