komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 17 kwietnia 2021

Rudolfa, Roberta

Oszust odebrał od kobiety 50 tys. złotych. Został zatrzymany przez policję

piątek, 26.2.2021 12:45 , komentarze: 5 , odsłony: 3317
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z policjantami kłodzkiej jednostki zatrzymali w Wałbrzychu 35-latka podejrzanego o udział w oszustwie. Zatrzymany mężczyzna w całym procederze pełnił rolę tak zwanego „odbieraka”. Pod legendą wypadku drogowego, w ubiegłym roku od mieszkanki powiatu kłodzkiego "odebrał" 50 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w przestępstwie oszustwa. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu kłodzkiego. Wówczas do jednej z mieszkanek zadzwonił oszust podający się za syna. W rozmowie telefonicznej przekazał jej nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki spowodował. Następnie poinformował ją o konieczności przekazania pieniędzy, aby uniknąć aresztu. Pokrzywdzona uwierzyła w opowieść i chwilę po zakończonej rozmowie u kobiety zjawił się mężczyzna, któremu przekazała 50 tysięcy złotych. Gdy się zorientowała, że została oszukana powiadomiła policję - informuje podkom. Wojciech Jabłoński.

Sprawą oszustwa zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

- Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie w tej sprawie 35-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu oraz z Powiatowej w Kłodzku zatrzymali w Wałbrzychu 35-letniego mieszkańca. Podejrzany w całym procederze pełnił rolę tzw. "odbieraka", czyli osoby, która bezpośrednio odebrała pieniądze od pokrzywdzonej. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 35-latek usłyszał zarzut dotyczący oszustwa. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia podkom. Wojciech Jabłoński.

Policjanci kolejny raz apelują, żeby nie ufać osobom obcym. NIE przekazujmy im żadnej gotówki! NIE róbmy przelewów bankowych! NIE zaciągajmy żadnych pożyczek, ani kredytów! Oszuści wykorzystują różne metody, żeby wzbudzić w nas zaufanie i pod tzw. legendą na: „wnuczka”, „syna”, „córkę”, „policjanta”, „prokuratora”, oraz inne osoby chcą pozbawić swoje ofiary pieniędzy! NIE dajmy się nabrać i chrońmy swoje oszczędności.

 

Wasze komentarze

Posiedza ***** 10 lat i wyjda
sobota, 27.02.2021 18:18 autor:
W dyby takiego i niech każdy sobie na niego splunie...
piątek, 26.02.2021 17:03 autor: Bogobojowy
Powinni wygarbować skórę temu odbierakowi.
piątek, 26.02.2021 14:48 autor: Zenon Bombalina
Brak wiadomości na temat tego co się stało z tymi...
piątek, 26.02.2021 13:48 autor: obserwator