Osteobus przed kłodzkim ratuszem. Burmistrz wie, że profilaktyka opłaca nam się bardziej, niż leczenie [AKTUALIZACJA]

środa, 15.5.2024 13:27 787 0

„Nie daj się osteoporozie!” – apelował burmistrz Michał Piszko i postawił przed kłodzkim ratuszem osteobus. To gabinet lekarski na kółkach, a w nim kobiety, które ukończyły 40. rok życia, poddawały się badaniom densytometrycznym. AKTUALIZACJA.  Będzie powtórka!

We wtorek, 14 maja, przez 7 godzin panie bezpłatnie mogły wykonać badanie rentgenowskie, które służy do oceny gęstości mineralnej kości. Na wyniki nie trzeba było czekać, bo analiza niemal od razu wyświetlała się na ekranie komputera. Jeśli coś budziło niepokój, natychmiast można było też porozmawiać z lekarzem.

„Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na badania profilaktyczne w kierunku wykrywania osteoporozy informuję, że bezpłatne badania densytometryczne będzie można ponownie wykonać w Kłodzku 27 maja 2024 w godz. 11:00-18:00” – ogłosił burmistrz Piszko. Uwaga: obowiązkowa jest wcześniejsza rejestracja!

Osteoperoza to podstępna choroba, która doprowadza do osłabienia struktury kości, a to wpływa na zwiększoną podatność na złamania. „Profilaktyka medycyną przyszłości” – głosił napis na busie, a burmistrz Piszko dodaje: „Zdrowie jest najważniejsze”. Organizator nie wykluczał ponownego przyjazdu do Kłodzka i o kolejnej wizycie osteobusu kłodzki urząd  informuje odpowiednio wcześniej. [-]

* Badania oraz konsultacje lekarskie zrealizowano ze środków finansowych samorządu województwa dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)