komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 20 września 2019

Filipiny, Eustachego

Ostatni weekend wakacji i liczne interwencje ratowników GOPR

poniedziałek, 2.9.2019 10:53 , komentarze: 0 , odsłony: 1118
kategorie artykułu:

Ratownicy grupy wałbrzysko-kłodzkiej GOPR podsumowali ostatni weekend wakacji. W dniach 31.08.-1.09. na terenie działania grupy doszło do kilku poważnych wypadków. Do jednego ze zdarzeń zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.   

- W sobotę doszło do poważnego zdarzenia na Singletracku Milky Way w okolicy Przełęczy Żmijowa Polana w Masywie Śnieżnika. Rowerzysta w wyniku upadku doznał urazu żeber, obojczyka i barku. Podejrzewano także uraz kręgosłupa. Bolesność doznanych obrażeń była tak duża, że zadysponowano do działania helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik23. Po podaniu silnych środków przeciwbólowych poszkodowany został przetransportowany do miejsca lądowania śmigłowca. Był to trzeci w tym tygodniu wypadek na tej trasie - informują ratownicy GOPR. - Niemal w tym samym czasie ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu zostali zadysponowani do paralotniarza, który lądował awaryjnie na drzewie w okolicy Grzmiącej (Gm. Głuszyca). Poszkodowany nie doznał poważniejszych obrażeń, ale trudne miejsce lądowania wymagało delikatnego podejścia ratowników i zastosowania zaawansowanych technik linowych, by móc bezpiecznie opuścić poszkodowanego na ziemię. W działaniach udział wzięło 6 ratowników.

Kolejne wezwanie do paralotniarza, który awaryjnie lądował na drzewie wpłynęło w niedzielę, 1 września. 

- Ratownicy pełniący dyżur w CSR w Wałbrzychu wyjechali do paralotniarza, który awaryjnie lądował na drzewie tym razem tuż przy Mieroszow - Startowisko Paralotniowe. Poszkodowany, z urazem głowy, został opuszczony bezpiecznie na ziemię. Po zaopatrzeniu urazu został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego - wyjaśniają ratownicy GOPR. 

Ostatnim zdarzeniem sezonu wakacyjnego był wypadek rowerzysty, który w wyniku upadku w Masywie Czarnej Góry doznał złamania ręki.

Foto: Grupa wałbrzysko-kłodzka GOPR 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
20
środa, 18.9.2019 22:14
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe