komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 5 grudnia 2019

Sabiny, Krystyny

Ostatni piątek listopada w Ołdrzychowicach Kłodzkich [Foto]

poniedziałek, 2.12.2019 11:16 , komentarze: 0 , odsłony: 316
kategorie artykułu:

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich aktywnie włączyła się w obchody Andrzejowego święta. Piątek, 29 listopada 2019r. był dniem czarów i magii… oczywiście z zastrzeżeniem, że jest to tylko i wyłącznie forma dobrej zabawy.

- Andrzejkowe wróżby i odpowiednia zabawa, to doskonała okazja do rozbudzania zainteresowań dziecka książką poprzez prezentowanie bogactwa wierzeń, zwyczajów i obyczajów ludowych. Dlatego też imprezę rozpoczęliśmy od poznania historii tej zabawy. W ten magiczny wieczór, 22 dzieci chciało poznać swoją przyszłość, aby dowiedzieć się zwłaszcza o dobrych rzeczach, jakie mogą ich spotkać. Było drzewko szczęścia, czyli wiśniowe gałązki z marzeniami, a czy zakwitną czas pokaże. Nieodłącznym elementem udanych Andrzejek jest wróżenie z wosku, czego nie zabrakło także i na naszym spotkaniu. Roztopiony wosk laliśmy przez dziurkę od klucza, w ten sposób powstawały fantazyjne kształty, które odczytywaliśmy rzucając cień na ścianę. Nie zabrakło kubeczków, pod którymi znajdowały się wróżby andrzejkowe z przesłaniem, kim zostaną w przyszłości. Poprzez popularną „grę w butelkę” dzieci dowiedziały się, jakie posiadają cechy osobowości i czego muszą się wystrzegać. Był też czas na szaleństwo na parkiecie, przy znanych melodiach i tekstach, ale nie tak zwyczajnie. Co jakiś czas był nowy wodzirej w czapeczce, którego trzeba było naśladować. Czapki z głów za pomysłowość dzieci, za sprawność fizyczną i za szpagaty, które zostały hitem zabawy - relacjonuje dyrektor biblioteki, Mariola Huzar.

Całą imprezę przygotowały i poprowadziły bibliotekarki Małgorzata Ostrowska i Alina Sydorko, przy wsparciu Marioli Razik. W rolę fotoreportera wcieliła się tradycyjnie dyrektor biblioteki, Mariola Huzar.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 25.11.2019 10:25
wtorek, 19.11.2019 18:00
wtorek, 19.11.2019 16:26
1
wtorek, 19.11.2019 12:32
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK