Osada Gaj w oryginalnej serii dokumentalnej „Daleko od miasta 4” w Domo+

czwartek, 26.10.2017 12:03 7502 0

Ciągły pośpiech, korki, hałas, korporacyjny pęd mogą zmęczyć. Domo+ zaprasza na chwilę odpoczynku z 4. sezonem swojej serii „Daleko od miasta”. Najnowszy, 4. odcinek poświęcony będzie pracowni „Wytwórnia Rzeźby” z Gaju w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie w ciszy i otoczeniu dzikiej przyrody powstają prawdziwe dzieła sztuki. Premiera w sobotę, 28 października, o godz. 18:00.

Gospodyni programu Natalia Sosin-Krosnowska kocha zwierzęta, ciszę, samotność i spacery bez celu. Woli słuchać niż mówić. Odnawia meble, dając drugie życie znajdom ze śmietnika. Po sześciu latach pracy w telewizji uznała, że w jej życiu brakuje… życia i postanowiła odwiedzić śmiałków, którzy rzucili wszystko, poświęcając się swoim pasjom z dala od ludzkiego wzroku. Co robią? Jak zarabiają na utrzymanie? Czy warto porzucić zgiełk metropolii i zaszyć się gdzieś, gdzie nie sięgają żadne drogowskazy? To tylko kilka z wielu pytań, które zada bohaterom swojego programu „Daleko od miasta”.

Bohaterem 4. odcinka oryginalnej serii Domo+ będzie Piotr Makała, który od 2003 roku prowadzi wraz z żoną pracownię „Wytwórnia Rzeźby”, produkującą m.in. wrocławskie krasnale. Początkowo para mieszkała i pracowała we Wrocławiu. W 2010 roku rzeźbiarze postawili wszystko na jedną kartę i przenieśli się do Gaju, maleńkiej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie z dala od zgiełku mogą tworzyć swoje dzieła sztuki. Jak przeprowadzka zmieniła ich życie i pracę?

Opowieść o życiu w jednej z najbardziej malowniczych krain w Polsce, już w sobotę 28 października o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)