Opiekunka Villas trafi do więzienia

piątek, 17.4.2015 13:35 2746 1

Karę 10 miesięcy pozbawienia wolności wymierzył Sąd Okręgowy w Świdnicy byłej opiekunce Violetty Villas. Elżbieta B. skazana została za nieudzielenie pomocy artystce w okresie bezpośrednio poprzedzającym jej śmierć.

Wcześniej sąd uniewinnił Elżbietę B. z zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się nad diwą. Z tym nie zgodziła się jednak kłodzka prokuratura i skierowała apelację do Sądu Okręgowego w Świdnicy.

- W ocenie prokuratora zgromadzony materiał dowodowy dawał podstawę do przyjęcia, że zachowanie pani Elżbiety B. stanowiły formy psychicznego znęcania się nad panią Villas i będzie domagał się uchylenia wyroku w tym zakresie - wyjaśnia Ewa Ścieżyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Świdnicka Temida zdecydowała o ponownym sprawdzeniu tego, czy dochodziło do psychicznego i fizycznego znęcania się nad artystką. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 r. w swoim domu, w Lewinie Kłodzkim. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała złamanie prawej kości udowej oraz urazy klatki piersiowej. W płucach Violetty Villas wykryto zatory tłuszczowe. W organizmie nie wykryto natomiast ani alkoholu ani środków psychotropowych.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

S niedziela, 19.04.2015 00:25
A KTO ODPOWIE ZA ZANIEDBANIA /PROKURATURY ? /KILKA LAT WCZEŚNIEJ...GDY...