Opiekowała się dziećmi mając ponad 2,5 promila

poniedziałek, 23.3.2015 10:57 5163 3

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie pijana matka opiekowała się swoimi dziećmi. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. Nieodpowiedzialnej matce za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić 5 lat więzienia. W piątek w godzinach popołudniowych dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań pijana matka opiekuje się dziećmi. Z informacji wynikało, że dwoje dzieci pozostaje bez właściwej opieki w jednym z mieszkań na terenie Nowej Rudy. Istniało również podejrzenie, że ich matka może być pijana. Policjanci, którzy przybyli pod wskazany adres zastali tam kuratora rodzinnego oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Funkcjonariusze zastali również pijaną matkę oraz jej 10-letniego syna i 13-letnią córkę, która jest niepełnosprawna. Od 47-latki czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2,5 promila alkoholu. Dzieci zostały odwiezione do placówki opiekuńczej. 

Okazało się, kobieta dzień wcześniej również sprawowała opiekę nad małoletnimi będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wówczas małoletnimi, które wymagają specjalnej troski zajęła się siostra ich matki. 

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Nietrzeźwi rodzice lub opiekunowie narażając swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia w świetle obowiązujących przepisów podlegają karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 


KPP Kłodzko 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

mieszkaniec poniedziałek, 23.03.2015 12:41
w N.R takie rzeczy się zdarzają często
jola wtorek, 24.03.2015 19:44
a co ty za bzdury klepiesz?w calej polsce to sie...
wirus poniedziałek, 23.03.2015 15:01
ciekawe co wcześniej robił kurator . i opiekun...