komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Odznaczenia Honorowe Powiatu Kłodzkiego wręczone [Foto, Wideo]

niedziela, 6.10.2019 15:11 , komentarze: 9 , odsłony: 5332
kategorie artykułu:

Siedemnaście osób oraz organizacji otrzymało Odznaczenia Honorowe Powiatu Kłodzkiego. Wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, która odbyła się 4 października w Auli im. Arnoszta z Pardubic w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, a wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Olga Tokarczuk oraz Robert Więckiewicz.

Odznaczenia Honorowe Powiatu Kłodzkiego wręczyli: starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, wicestarosta, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka. 

Wśród laureatów znaleźli się ludzie różnych profesji i pasji, którzy dzięki swojemu szczególnemu zaangażowaniu w pracę zawodową i społeczną przyczyniają się do rozwoju i promocji powiatu kłodzkiego.

Podczas uroczystej sesji zaległe odznaczenie odebrała poseł Monika Wielichowska, a wśród laureatów Honorowego Odznaczenia Powiatu Kłodzkiego 2019 r. za wybitne zasługi znaleźli się także: Renata Błażej, Grzegorz Chmielowiec, Ryszard Drozd, Ignacy Einhor, Stanisław Haczkiewicz,Teresa Józefiak, Felicjan Kaczmarek, Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy PKP w Kłodzku, z siedzibą w Dusznikach-Zdroju, Leszek Majewski, Karol Maliszewski, Piotr Piekarski, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Karolina Sierakowska, Maciej Szymczyk, Olga Tokarczuk, Robert Więckiewicz oraz Jacek Wysocki.

- Jest to niewątpliwie wielkie wyróżnienie, wielka radość, jak również zobowiązanie do dalszej wytężonej pracy na rzecz tego regionu i Ziemi Kłodzkiej, którą uwielbiam. Trzeba wyjechać z jakiegoś miejsca żeby je tak naprawdę docenić, bo jak mieszkamy, żyjemy to nie zawsze to miejsce doceniamy. Ja po 18 latach mieszkania tutaj wyjechałem i teraz wracam z wielką przyjemnością.  Z całą pewnością to co jest dla mnie ważne to to, że mogłem zobaczyć i poznać tych wszystkich ludzi, którzy dzisiaj zostali uhonorowani, są tutaj na miejscu i wkładają mnóstwo wysiłku i pracy w to żeby ten region się rozwijał i żeby ludziom tutaj żyło się dobrze - mówił pochodzący z Nowej Rudy aktor,  Robert Więckiewicz. 

Odznakę Honorową Powiatu Kłodzkiego odebrała również związana z naszym regionem, pisarka Olga Tokarczuk. Z decyzją tą nie zgadzała się jednak radna Krystyna Śliwińska z PiS-u, która swój sprzeciw wyraziła podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kłodzkiego (25 września br.) zarzucając pisarce m.in. kłamstwo historyczne.    

 

 

Wasze komentarze

Ci ze starostwa powinni cos robic dla ludzi a nie...
niedziela, 06.10.2019 20:21 autor:
a co oni dla Kłodzka i powiatu takiego zrobili bezinteresownie
niedziela, 06.10.2019 15:50 autor: grzegorz
piątek, 25.9.2020 20:12
8
piątek, 25.9.2020 08:31
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele