Odpowiedzą za rozpijanie małoletnich i udzielanie im narkotyków

czwartek, 18.12.2014 09:30 6369 1

Prokurator Rejonowy w Kłodzku skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu kłodzkiego: 20-letnimu Klaudiuszowi K. i  28-letniemu Sebastianowi R., oskarżając ich o rozpijanie trzech małoletnich dziewcząt  oraz udzielani im narkotyków  w postaci marihuany i amfetaminy.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2014 r., kiedy to trzy małoletnie dziewczyny (w wieku 16, 14 i 13 lat), będące wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kłodzku uciekły z placówki. Znalazły wtedy schronienie u oskarżonego Sebastiana R. w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Krosnowicach, gdzie z własnej woli przebywały przez trzy dni. W tym czasie dziewczęta były wielokrotnie częstowane przez Sebastiana R. i jego kolegę Klaudiusza K., wódką. Mężczyźni podawali też małoletnim amfetaminę oraz marihuanę.

8 września br. doszło do sprzeczki pomiędzy dziewczynami i jedna  z nich opuściła mieszkanie. Kiedy samotnie szła drogą wzbudziła zainteresowanie funkcjonariuszy Policji i została przez nich wylegitymowana. Policjanci jeszcze tego samego dnia udali się do mieszkania Sebastiana R. gdzie przebywały pozostałe dwie pokrzywdzone. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci  poręczenia majątkowego i dozoru policji.

Przeprowadzone badania próbek krwi pobranej od pokrzywdzonych, wykazały w dwóch z nich obecność amfetaminy.

Za rozpijanie osób małoletnich (czyli takich, które nie ukończyły 18 lat) grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Udzielanie małoletnim narkotyków (w tym także częstowanie nimi) zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Kłodzku.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 18.12.2014 18:51
3 kury 2 dzieji