„Polski Orzeł”, czyli Paweł Polityło z Kudowy-Zdroju, został mistrzem organizacji Babilon MMA. Naruszył rywala kolanem!

niedziela, 2.6.2024 15:51 2637 4

Podczas gali Babilon MMA 45 w Nowym Targu, Paweł Polityło w walce wieczoru jednogłośną decyzją sędziów pokonał Szymona Rakowicza i odebrał mu pas mistrzowski tej organizacji w kategorii piórkowej [zawodnicy ważący do 66 kilogramów]. Pan Paweł jest z Kudowy-Zdroju, choć teraz mieszka w irlandzkim Dublinie.

Fachowy portal mma.pl relacjonuje, że nasz ziomek zdominował rywala, „szybko ruszył zajmując środek klatki” i „kilka razy przymierzył obszernymi ciosami”. Decydujące jednak było, że „napierał łącząc ciosy i kopnięcia”. W końcu „Polski Orzeł” [The Polish Eagle], bo tak nazywany jest Paweł Polityło, „naruszył rywala właśnie atakując kolanem”, choć ten próbował mu zagrozić gilotyną...

Fani mieszanych sztuk walki, właśnie MMA, doskonale wiedzą, o co chodzi. Nam pozostaje cieszyć się sukcesem krajana. Grupa Babilion MMA to międzynarodowa federacja sportowa powołana w 2017 roku. W jej klatce rozpoczynał m.in. mistrz olimpijski Szymon Kołecki. Wśród zawodników ma gwiazdy polskiego MMA oraz najbardziej perspektywicznych fighterów młodego pokolenia w Polsce.

Sam Paweł Polityło walczył już z legendą MMA, Irlandczykiem Conorem McGregorem, który wraca do oktagonu UFC po niemal 3 latach przerwy. Choć na razie tylko jako sparingpartner. „Przegląd Sportowy” napisał wówczas: „Trudno o lepsze warunki do przygotowania się do tak ważnego starcia, niż treningi z zawodnikiem, który przez lata zapracował na miano jeden z największych ikon mieszanych sportów walki”. [kot]

* Skrót walki, którą 1 czerwca Paweł Polityło stoczył w Nowym Targu, możecie zobaczyć TUTAJ.

Zdjęcia: Babilon MMA i profil na fb Pawła Politło.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:
Regular
czwartek, 01.01.1970 01:00
Pseudo sport dla ludzi najmniej mądrych. Po jaki grzyb promuje cie d e b i l i, którzy nie potrafią nic poza daniem komuś po twarzy? On zna chociaż wzór na pole prostokąta?
No niedziela, 02.06.2024 18:36
Kolejny prymitywne, który tylko potrafi dać komuś po ryju.
Jaro wtorek, 11.06.2024 07:04
Obrażasz w internecie kogoś kto ciężko pracował na swój sukces...
Regular niedziela, 02.06.2024 16:47
Pseudo sport dla ludzi najmniej mądrych. Po jaki grzyb promuje cie d e b i l i, którzy nie potrafią nic poza daniem komuś po twarzy? On zna chociaż wzór na pole prostokąta?
Zxd poniedziałek, 03.06.2024 10:08
Brawo!!!