Policjanci otrzymali podziękowania od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku

piątek, 28.1.2022 09:20 1163 2

6 grudnia 2021 roku policjanci z kłodzkiej komendy jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru. Funkcjonariusze z płonącego budynku wynieśli mężczyznę i psa. Dzisiaj, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku złożył listy gratulacyjne dla policjantów za zaangażowanie i skuteczne działanie w trakcie akcji ratunkowej. Listy złożone zostały na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku.

„…Dzięki Pana odwadze, szybko podjętej ewakuacji niepełnosprawnego mieszkańca, którego życie było zagrożone przez rozprzestrzeniający się pożar oraz profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy nie doszło do ludzkiej tragedii. Wraz z kolega przyczynił się Pan do uratowania życia ludzkiego oraz mienia. Pana bohaterska postawa jest aktem nadzwyczajnego męstwa i poświęcenia, godna pochwały oraz naśladowania…”

Między innymi takie słowa widnieją na podziękowaniach, które w dzisiaj, z rąk Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku brygadiera  Rafała Chorzewskiego oraz jego zastępcy brygadiera Tomasza Szyszki, otrzymali kłodzcy policjanci. Przypomnijmy, 6 grudnia  2021 roku sierżant Marek Mierzwa i posterunkowy Kacper Czarny jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru budynku  jednorodzinnego na terenie Gminy Kłodzko. Troje mieszkańców w popłochu opuściło płonący budynek i oddaliło się w bezpieczne miejsce.  Jednak policjanci musieli sprawdzić czy w płonącym budynku znajduje się jeszcze jakaś osoba. Mundurowi pomimo potężnych kłębów dymu weszli do środka i zaczęli sprawdzać pomieszczenia. W jednym z nich mocno zadymionym  policjanci znaleźli starszego mężczyznę, który nieruchomo siedział. Natychmiast na rękach wynieśli seniora, który jak się później okazało nie mógł samodzielnie opuścić budynku. Wynosząc mężczyznę usłyszeli skowyt psa. Pomimo płomieni weszli na piętro budynku i z zadymionego pomieszczenia jeden z policjantów na rękach wyniósł przerażonego psa. Drugi funkcjonariusz zauważył butlę z gazem , którą natychmiast wyniósł na zewnątrz w bezpieczne miejsce.

Na szczęście, dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów nie doszło wówczas do tragedii.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
Bogobojowy
czwartek, 01.01.1970 01:00
***** *** i milicję.
Bogobojowy piątek, 28.01.2022 12:11
***** *** i milicję.
piątek, 28.01.2022 09:30
Może zamiast papierka jakaś premia w gotówce?