Miliony dla uzdrowiska Lądek-Długopole

środa, 19.1.2022 17:18 8779 6

Wśród wielu inwestycji zaplanowanych na rok 2022 pokaźne środki samorząd województwa zamierza przeznaczyć na dolnośląskie uzdrowiska, których jest właścicielem. W sumie w tym roku do uzdrowisk trafi 17,3 mln złotych, a ponad połowa tej kwoty trafi do spółki Lądek-Długopole S.A. Dziś podczas konferencji prasowej szczegóły planów inwestycyjnych przedstawili wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Joanna Walaszczyk – prezes spółki.

- Lądek-Zdrój to jedno z najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Tym bardziej cieszę się, że możemy ogłosić wsparcie finansowe dla spółki uzdrowiskowej, co poskutkuje remontem obiektu Jubilat, którego zewnętrzna część od lat pozostawała w fatalnym stanie. Jako zarząd województwa zdecydowaliśmy o skierowaniu dodatkowych środków na dolnośląskie uzdrowiska, ponieważ ich rozwój jest dla nas priorytetem - zwłaszcza, że zlokalizowane są one w południowej, sudeckiej części województwa, która przez lata pozostawała niedofinansowana – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.

Spółka Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. pozyskane z dokapitalizowania środki zamierza przeznaczyć na termomodernizację Szpitala Uzdrowiskowego "Jubilat" wraz z modernizacją bazy hotelowej i dostosowaniem do wymogów przepisów przeciwpożarowych oraz modernizacją balkonów. Jest to kontynuacja realizacji przedsięwzięcia rozpoczętego w 2019 roku, którego szacunkowy, całkowity koszt wyniesie około 15 mln zł. Spółka zrealizowała do tej pory około 30% zadania, a o dodatkowe dofinansowanie planuje się zwrócić również do Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych.

- Modernizacja obiektu „Jubilat” pozytywnie wpłynie na podniesienie standardów świadczonych usług oraz poprawę bezpieczeństwa klientów i kuracjuszy. Budynek ten jest dla nas obiektem strategicznym, który powstał w latach 70. XX wieku. Dlatego bardzo cieszymy się ze wsparcia finansowego, które wpłynie do nas z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego – dodaje Joanna Walaszczyk – prezes spółki Lądek-Długopole S.A.

W przyszłości spółka planuje kolejne inwestycje. Są wśród nich m.in. wykonanie wentylacji mechanicznej w Zdroju Wojciech i adaptacja pomieszczeń świetlicy Sanatorium Ondraszek. Planowane działania zostały zaplanowane w ramach szerokiego projektu „Odbudowa sektora usług sanatoryjno-uzdrowiskowych w województwie dolnośląskim po kryzysie związanym z COVID-19”.

Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa, w której 100% udziałów posiada samorząd województwa dolnośląskiego. Głównym źródłem dochodów spółki jest działalność uzdrowiskowa realizowana w ramach kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także usługi pełnopłatne.

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Odpowiadasz na komentarz:
Byly mieszkaniec Ladka
czwartek, 01.01.1970 01:00
A co z Domem Zdrojowym "Przyjazn" byla Perelką. Jest to wstyd i hanba dla Prezesa Uzdrowiska i Burmistrza Miasta. A o ruinie budynku "Barbary" juz nie wspomne. To piekne Uzdrowisko kona.
Byly mieszkaniec Ladka piątek, 21.01.2022 16:02
A co z Domem Zdrojowym "Przyjazn" byla Perelką. Jest to wstyd i hanba dla Prezesa Uzdrowiska i Burmistrza Miasta. A o ruinie budynku "Barbary" juz nie wspomne. To piekne Uzdrowisko kona.
Marek W. piątek, 21.01.2022 15:37
Wreszcie jakieś dobre wiadomości dla Lądka. Biznes sanatoryjny to jest...
GM czwartek, 20.01.2022 20:14
Prywata. ***** ***
Cf czwartek, 20.01.2022 11:46
Znowu pisiory rozdają.Po co nam uzdrowiska.
vit czwartek, 20.01.2022 08:18
Kto był w Lądku (park i okolice) i porówna z...
Pacjent kuracjusz pracownik środa, 19.01.2022 23:01
Może warto byłoby z części tych milionów zadbać o kadrę...