Spożywali z kolegą alkohol, a następnie ukradli mu samochód i kartę bankomatową

piątek, 10.9.2021 15:32 3926 2

Policjanci kryminalni z Nowej Rudy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu kłodzkiego, którzy okradli swojego znajomego. Najpierw z nim spożywali alkohol, a następnie wykorzystując okazje , ukradli jemu samochód i kartę bankomatową. Za to przestępstwo odpowiedzą karnie, grozi im kata do 10 lat pozbawienia wolności.

- Do zdarzenia doszło na początku tygodnia w Nowej Rudzie. Mężczyźni na terenie ogródków działkowych do późnych godzin nocnych  spożywali alkohol. Trzech mężczyzn w wieku 20, 23 i 25 lat wykorzystując stan nietrzeźwości kolegi zabrali jego samochód, którym odjechali z miejsca zdarzenia.  Gdy poszkodowany obudził się, stwierdził brak pojazdu i kluczyków do niego. Powiadomił policje o kradzieży auta i dokumentów znajdujących się w nim - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. - Sprawą niezwłocznie zainteresowali się policjanci z miejscowej jednostki Policji. Już następnego dnia funkcjonariusze ustalili, że skradziony samochód znajduje się na terenie Republiki Czeskiej. Podczas podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali podejrzewanych o kradzież samochodu, dokumentów oraz karty bankomatowej. Okazało się że podejrzani pojazdem przemieścili się do Czech, gdzie robili  zakupy płacąc skradzioną kartą.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione dokumenty oraz ustalili również miejsce gdzie znajduje się pojazd poszkodowanego. Cała trójka już została przesłuchania i usłyszała zarzuty przestępstwa. Może im teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
Fałszywe konfitury
czwartek, 01.01.1970 01:00
Tych 3 to tylko do la..
Fałszywe konfitury sobota, 11.09.2021 04:05
Tych 3 to tylko do la..
Bogobojowy piątek, 10.09.2021 22:29
Powinni ich przeorać przeorysi.