Brutalna napaść na 68-latkę w Kłodzku. Zareagowali przechodnie

piątek, 23.7.2021 13:58 5415 3

Kryminalni z Kłodzka pracując przy sprawie kradzieży zuchwałej damskiej torebki na szkodę 68-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców tego czynu. Wśród skradzionego mienia, które w dużej części zostało odzyskane znajdował się portfel z zawartością dokumentów osobistych, kart bankomatowych oraz pieniędzy. Sprawcy działali brutalnie wobec starszej kobiety. W trakcie przecinania ostrym narzędziem paska od jej torebki doprowadzili do zranienia pokrzywdzonej w okolicy dłoni. 

- Do zderzenia doszło kilka dni temu na terenie Kłodzka. 68-letnia kobieta, w godzinach wieczornych, wracała z zakupami do domu i w pewnym momencie została niespodziewanie zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy działając wspólnie i w porozumieniu przy użyciu ostrego narzędzia przecięli jej torebkę oraz torbę z zakupami, a następnie uciekli z łupem. Kobieta w wyniku tej napaści została zraniona w lewą dłoń i odniosła obrażenia ciała zakwalifikowane na okres powyżej 7 dni. Słowa uznania należą się dla wzorowej postawy przechodniów, którzy błyskawicznie podjęli pościg za sprawcami. To dzięki ich szybkiej reakcji chuligani porzucili część skradzionego mienia, które trafiło do właścicielki. Kryminalni pracując przy tej sprawie ustali i zatrzymali 37-letniego sprawcę czynu, zaś wobec drugiego trwają obecnie czynności zmierzające do jego zatrzymania - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Pokrzywdzona wyceniła straty na łączną kwotę 300 złotych. 37-latek usłyszał zarzuty przestępstw kradzieży szczególnie zuchwalej połączonej z kradzieżą kart bankomatowych, kradzieżą i ukrawaniem dokumentów osobistych, uszkodzeniem ciała w warunkach tak zwanej recydywy. Wobec sprawcy w dniu wczorajszym sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
Klawisz mati
czwartek, 01.01.1970 01:00
Do łagru z patolami i pałą przez plecy
hahah poniedziałek, 26.07.2021 09:21
biedni przechodnie, doigrali się, najpierw ich spiszą a potem...
Czarny sobota, 24.07.2021 06:16
W sumie to dobrze że są przechodnie w Kłodzku
Klawisz mati piątek, 23.07.2021 17:27
Do łagru z patolami i pałą przez plecy