Pejzaże Qlinarne w Polanicy-Zdroju

piątek, 16.7.2021 11:38 3210 2

Przed nami święto wszystkich tych, którzy lubią dobrze zjeść i są zafascynowani gotowaniem. 24 i 25 lipca zapraszamy na Pejzaże Qlinarne Polanicy.

Pokazy kulinarne, degustacje, występy artystyczne i sprzedaż regionalnych produktów. To i dużo więcej atrakcji czeka na gości w Parku Zdrojowym. Początek imprezy w sobotę (24 lipca)  w samo południe. Po krótkiej części oficjalnej na scenie pojawi się Marko Trnavac Brass Band. Serbski zespół, który będzie muzyczną gwiazdą festiwalu, będzie nam towarzyszyć przez całą sobotę. Poza melodiami z Bałkanów poznamy także ich smaki. To wszystko za sprawą Wiecho Wróblewskiego oraz Chefa Lorka, który kuchnię tamtej części Europy zna, jak mało kto.

-  Bardzo się cieszę, że wezmę udział w tym wydarzeniu. Kuchnia bałkańska jest mi bardzo bliska. Pochodzę z Rumunii i jestem ambasadorem smaków właśnie z mojej ojczyzny. Z pewnością ich część przeniosę do Polanicy-Zdroju. Co ugotuję? Niech to pozostanie tajemnicą, ale na pewno nie będziecie rozczarowani – zapewnia Laurentiu Zediu czyli Chef Lorek.

W sobotę gotować na żywo będą także szefowie polanickich restauracji: Krzysztof Mielcarek z Hotelu Bukowy Park i Grzegorz Duda z Nowego Zdroju. Wśród pysznych potraw i bałkańskich melodii w Parku Zdrojowym znaleźć będzie można również lokalne produkty, a także stoisko jednej z największych dolnośląskich atrakcji - wrocławskiego Hydropolis. Podczas inauguracyjnego dnia festiwalu porozmawiamy właśnie z ekspertami Centrum Edukacji Ekologicznej o wodzie, kranówce i sposobach na ekologię w naszym codziennym życiu.

-  Festiwal rozwija się z roku na rok. Zależy nam bardzo, by goście i mieszkańcy Polanicy-Zdroju, mogli przez te dwa dni zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, dopieścić swoje podniebienia, poznać kuchnię Bałkanów i przy okazji bawić się przy dźwiękach właśnie prosto z Serbii. Przy okazji ci, którzy odwiedzą Pejzaże Qlinarne będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych polskich szefów kuchni i wrócić do domów zaopatrzeni w najlepsze dolnośląskie produkty - mówi dyrektor Teatru Zdrojowego Centrum Kultury i Promocji w Polanicy, Justyna Kuban.

Po wieczornej regeneracji w niedzielę w samo południe ruszy drugi dzień festiwalu. Na scenie zaprezentuje się wtedy m.in. MasterChef Michał Fabiszewski, któremu ubiegłoroczne Pejzaże Qlinarne Polanicy-Zdroju tak przypadły do gustu, że postanowił odwiedzić nas i tym razem.  Oprócz niego pokaz wielkich umiejętności da dobry duch festiwalu, związany z nim od lat, szef kuchni Zbigniew Koźlik. Przygotowaliśmy też coś specjalnego dla tych, których kulinarne zainteresowania sięgają nieco dalej. Głód wiedzy o dolnośląskich potrawach zaspokoi dr hab. Piotr Gryszel, porozmawiamy też m.in. z serowarami, mistrzami ceremonii parzenia kawy i herbaty. Na zakończenie festiwalu wystąpi natomiast folkowy zespół Madamme.

 Sponsorem głównym Pejzaży Qlinarnych Polanicy-Zdroju jest PKO Bank Polski.

 

PROGRAM  - KLIKNIJ TUTAJ 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
zazdrosna żona czecha
czwartek, 01.01.1970 01:00
czyli HIGHT QUALITY :D , podpis siedz w domu lepiej, bo tu juz smierdzi malkontentem
podpis sobota, 17.07.2021 06:12
impra przez duże Q.
zazdrosna żona czecha sobota, 17.07.2021 09:01
czyli HIGHT QUALITY :D , podpis siedz w domu lepiej, bo tu juz smierdzi malkontentem