Dzielnicowa z wizytą u przedszkolaków [Foto]

wtorek, 22.6.2021 08:45 1288 1

Dzielnicowa z kłodzkiej komendy odwiedziła Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Średniej. W ramach akcji czytelniczej organizowanej przez szkołę, sierżant Izabela Kimla przeczytała dzieciom nowe wydanie książeczki pt. „Kicia Kocia zostaje policjantem”. Była to dobra okazja do przybliżenia najmłodszym profesji policjanta, ale także do omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie placówki, w miejscach publicznych- w tym także na drodze, jak również w okresie zbliżających się wakacji.

Sierżant Izabela Kimla została zaproszona do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Średniej. W ramach akcji czytelniczej organizowanej przez placówkę, której idą jest przedstawienie najmłodszym różnych zwodów, sierżant Izabela Kimla przeczytała dzieciom nowe wydanie książeczki pt. „Kicia Kocia zostaje policjantem”. Przy okazji promowała zwodów policjanta. Pokazała najmłodszym elementy umundurowania i wyposażenia policjanta, zaprezentowała radiowóz policyjny.

Ponadto w trosce o bezpieczeństwo dzieci, poruszyła zagadnienia związane z zasadami bezpiecznego zachowania się w szkole, w miejscach publicznych, na drodze, jak również w czasie zbliżających się wakacji. Przekazała najmłodszym odblaski. Wyjaśniła dlaczego należy je stosować i gdzie powinny być umieszczane. 

Funkcjonariuszka przypomniała również dzieciom pod jaki numer telefonu można zadzwonić, aby uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia. Całe spotkanie z policjantką zostało zarejestrowane przez pracowników szkoły w formie filmiku, a następnie zaprezentowane dzieciom. Można będzie go już wkrótce zobaczyć na mediach społecznościowych szkoły.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Nawet ładna bo brzydka to by się dzieci bały
wtorek, 22.06.2021 11:54
Nawet ładna bo brzydka to by się dzieci bały