Ujmujący gest muzyka z Radkowa. Zagrał przed zamkniętymi cmentarzami, by uczcić pamięć naszych najbliższych

poniedziałek, 2.11.2020 15:02 5913 5

Na co dzień zajmuje się profesjonalną oprawą ceremonii kościelnych na trąbce. 1 listopada, ze względu na obecne obostrzenia i zamkniecie cmentarzy, Sebastian Pachecki z Radkowa postanowił uczcić pamięć o naszych najbliższych i zagrać na trąbce przed cmentarzami w powiecie kłodzkim. 

- W sobotę wieczorem pomyślałem, że skoro nie można wejść na cmentarze to może w inny sposób uczczę pamięć naszych najbliższych. Postanowiłem zagrać w trzech miejscowościach i pomyślałem, że może komuś się to spodoba. Utworzyłem wydarzenie na Facebooku i wtedy odezwało się do mnie bardzo dużo osób, abym zagrał także w ich miejscowościach. Dopisywałem więc kolejne miejsca i docelowo wyszło ich siedem. Próśb było więcej, ale niestety nie dałem rady zagrać wszędzie. Nie spodziewałem się takiego odzewu, bo było to spontaniczne i nieplanowane dlatego chciałem bardzo podziękować za ogrom przemiłych słów. Dziękuję, że byliśmy razem. Dużo zdrowia! - mówi Doba.pl Sebastian Pachecki.

W Dniu Wszystkich Świętych trębacz pojawił się przed cmentarzami w: Wambierzycach, Radkowie, Ścinawce Średniej,  Nowej Rudzie, Nowej Rudzie Słupcu, Kłodzku oraz Ścinawce Dolnej, gdzie zagrał utwory: „Cisza”, „Amazing Grace” i „Barka”. 

- Mam działalność muzyczną i edukacyjną. Studiowałem jazz i muzykę estradową w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim i uczęszczałem także do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczę i gram chociaż teraz przyszły takie czasy, że są to głównie ceremonie kościelne, a nie koncerty. Wcześniej grałem m.in. z Kapelą Bożków, Szuszmiszmegele, miałem także swój udział przy premierze "Pokotu" w Nowej Rudzie, gdzie odpowiedzialny byłem za oprawę muzyczną - mówi muzyk. 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Odpowiadasz na komentarz:
tom
czwartek, 01.01.1970 01:00
Bardzo to piękny gest. Pozdrawiam Panie Sebastianie.
Olek czwartek, 05.11.2020 10:34
Piękny gest. Bardzo dziękujemy
grzegorz poniedziałek, 02.11.2020 18:07
Dziękuję Panu bardzo !!!!!
tom poniedziałek, 02.11.2020 16:27
Bardzo to piękny gest. Pozdrawiam Panie Sebastianie.
poniedziałek, 02.11.2020 15:20
Super pomysł! Fajnie że w tych trudnych czasach jeszcze się...
poniedziałek, 02.11.2020 15:10
szacunek