komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Przebudowa biblioteki w Wojborzu na ukończeniu [Foto]

niedziela, 13.9.2020 13:43 , komentarze: 2 , odsłony: 1009
kategorie artykułu:

Od listopada 2019 roku, Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich realizuje inwestycję w zakresie remontu i przebudowy filii bibliotecznej w Wojborzu. Wartość inwestycji wynosi ponad 900 tys. złotych. 

Zadanie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Biblioteka uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko pół miliona złotych. Operatorem programu jest Instytut Książki.

- Ostatnim etapem inwestycji był montaż pomp ciepła. Już we wrześniu będziemy przenosić księgozbiór z użyczonego lokalu z miejscowej Szkoły Podstawowej do wyremontowanej siedziby w Wojborzu 138. Następnie wyposażenie wnętrz w nowoczesne aranżacje i technologie oraz zagospodarowanie skweru przed obiektem. Na ten cel gmina Kłodzko pozyskała środki finansowe w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” otrzymując dofinansowanie na realizację zadania pod nazwą "Zakup wyposażenia Biblioteki Publicznej w Wojborzu oraz zagospodarowanie skweru przed budynkiem, poprawiające warunki życia i aktywizujące mieszkańców". Całkowita wartość projektu wynosi 60 000,00 złotych, z czego 50% to dofinansowanie. Przewidywane oddanie biblioteki do użytkowania to koniec października lub pierwsza połowa listopada – zapowiada Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

Podczas uroczystości podpisane zostanie partnerstwo publiczno-społeczne na rzecz rozwoju czytelnictwa, między innymi poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami i mieszkańcami, a także w lokalnym partnerstwie z instytucjami publicznymi, w tym m.in. z miejscową Szkoła Podstawową, Klubem Seniora, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ośrodkiem Kultury, Młodzieżową Radą Gminy Kłodzko.

Na zdjęciach stan robót inwestycyjnych w sierpniu 2020 roku.

 
Dodajesz odpowiedź do
Coraz mniej czytających, wszystko można mieć w telefonie... Tyle kasy, a drogi.... W opłakanym stanie..

poniedziałek, 09.14 05:07 autor:


Wasze komentarze

kanalizacje, drogi, pobocza , ciągi pieszo rowerowe
reszta to potem
gmina wiejska jest tragicznie niedoinwestowana
ja rozumiem, że musicie się czymś chwalić przed wyborcami ale czy ,aby tego, oni oczekują od was?
poniedziałek, 14.09.2020 08:46 autor: pękam ze śmiechu

Coraz mniej czytających, wszystko można mieć w telefonie... Tyle kasy, a drogi.... W opłakanym stanie..

poniedziałek, 14.09.2020 05:07:55 autor:

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK