Międzynarodowy Rajd Pieszy na Śnieżnik za nami! [Foto]

wtorek, 8.9.2020 18:30 2319 5

5 września 2020r. odbyła się kolejna już edycja Międzynarodowego Rajdu Pieszego na Śnieżnik, którego organizatorem był jak co roku Stroński Park Aktywności „Jaskinia Niedźwiedzia”. W wydarzeniu udział wzięło ponad 90 turystów z Polski oraz Czech.

Turyści czescy wyruszyli na szczyt ze schroniska "Navrsi", polscy natomiast z parkingu w Kletnie, wszystkie grupy na trasę wyruszyły punktualnie o godz. 10:00. Dla uczestników Rajdu parking SPA "Jaskinia Niedźwiedzia" był bezpłatny. Polacy podzielili się na dwie grupy, pierwsza wyruszyła pod przewodnictwem Artura Sawickiego, pracownika Strońskiego Parku Aktywności "Jaskinia Niedźwiedzia", żółtym szlakiem turystycznym, najkrótszą drogą do schroniska "Na Śnieżniku". Po dotarciu do schroniska i po odpoczynku, wyruszyli dalej zielonym szlakiem turystycznym na szczyt Śnieżnika, gdzie o godz. 13:00 nastąpiło uroczyste przywitanie wszystkich grup turystycznych. Grupa druga pod przewodnictwem Pawła Dywańskiego, pracownika CETiK-u, udała się dłuższą trasą w kierunku Śnieżnika, przez Janową Górę, po drodze zwiedzając bezpłatnie Kopalnię Uranu. Od Janowej Góry, poszli dalej drogą narciarstwa biegowego (Janowa Góra - Przeł. Śnieżnicka) do schroniska i po odpoczynku, tradycyjnie już zielonym szlakiem na szczyt. Wszystkie grupy bezpiecznie, prowadzone przez przewodników sudeckich dotarły na umówione spotkanie punktualnie o godz. 13:00. 
Po przywitaniu przybyłych turystów rozpoczęto losowanie nagród i upominków, w postaci biletów wstępu do Jaskini Niedźwiedziej oraz gadżetów turystycznych, których sponsorem była Gmina Stronie Śląskie. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku, już tradycyjnie, w postaci pączków oraz chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem a także grzańca. Każdy ze strońskiej góry gór wrócił zadowolony, pełen energii i ochoty do uczestnictwa w kolejnych wycieczkach tym razem już w zakresie indywidualnym. Udział w wydarzeniu był całkowicie bezpłatny dzięki pomocy sponsorów Rajdu. 
Zapraszamy do fotorelacji i do zobaczenia za rok!

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Od tych wież to aż przykro na góry patrzeć, wszędzie stawiają te szkaradne konstrukcje. Prawdziwemu wielbicielowi goor te budowle nie są potrzebne... Bo szpecą widok...
ano wtorek, 08.09.2020 20:32
Wreszcie po 48 latach powstanie na nowo wieża na...
ano + środa, 09.09.2020 09:02
Tępa strzało, piszesz jedno i to samo. Zmień ksywę na...
środa, 09.09.2020 05:26
Od tych wież to aż przykro na góry patrzeć, wszędzie stawiają te szkaradne konstrukcje. Prawdziwemu wielbicielowi goor te budowle nie są potrzebne... Bo szpecą widok...
czwartek, 10.09.2020 20:25
Racja. Ja i tak obserwuje krajobraz obok wież. Na wieże...
kłodczanin środa, 09.09.2020 08:58
A droga Ołdrzychowice - Lądek że zawieszenie połamiesz.