Rodzeństwo zatrzymane za kradzież i włamania

piątek, 4.9.2020 10:57 4293 3

Policjanci z komendy w Kłodzku zatrzymali rodzeństwo, które w ubiegłym miesiącu dopuściło się kradzieży rozbójniczej, serii włamań i usiłowania kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbonki. Siostra i brat trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy zatrzymali rodzeństwo włamywaczy. 19-latka i jej o rok starszy brat w ubiegłym miesiącu włamali się do pięciu altanek na terenie Kłodzka, skąd ukradli narzędzia, sprzęt sportowy oraz różne wartościowe przedmioty. Włamywacze próbowali włamać się również do innych altanek.

- W trakcie czynności procesowych z zatrzymanymi funkcjonariusze ustalili, że są oni również podejrzani o kradzież z włamaniem do automatów z grami na terenie Polanicy-Zdroju oraz przestępstwa kradzieży rozbójniczej na mieszkańcu tego miasta. Tam sprawcy rozbili szybę w automatach i ukradli pieniądze. Aby utrzymać się w posiadaniu uprzednio skradzionych pieniędzy, grozili użyciem przemocy wobec pokrzywdzonemu. Ponadto okazało się, że w sierpniu w Kłodzku, w jednym z kościołów, siostra z bratem usiłowali ukraść skarbonkę z datkami od wiernych. Ta próba kradzieży nie powiodła się, ponieważ zostali spłoszeni przez osobę, która weszła do świątyni - mówi podinsp. Wioletta Martuszewska z KPP w Kłodzku.

Rodzeństwo włamywaczy usłyszało zarzuty przestępstw, w wyniku których powstały straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Teraz podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
TakimTam
czwartek, 01.01.1970 01:00
Dla osoby, która pisała ten artykuł nie ma takiego przestępstwa jak "włamanie" jest kradzież z włamaniem
TakimTam sobota, 05.09.2020 14:52
Dla osoby, która pisała ten artykuł nie ma takiego przestępstwa jak "włamanie" jest kradzież z włamaniem
Jjj sobota, 05.09.2020 09:25
Niech powiedzą że ich koleżanką jest Margot to będą sławni...
Jan piątek, 04.09.2020 20:34
Ręce upier....ć i wypuścić tyle w temacie