komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 27 stycznia 2021

Przybysława, Anieli

Rodzeństwo zatrzymane za kradzież i włamania

piątek, 4.9.2020 10:57 , komentarze: 3 , odsłony: 3659
kategorie artykułu:

Policjanci z komendy w Kłodzku zatrzymali rodzeństwo, które w ubiegłym miesiącu dopuściło się kradzieży rozbójniczej, serii włamań i usiłowania kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbonki. Siostra i brat trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy zatrzymali rodzeństwo włamywaczy. 19-latka i jej o rok starszy brat w ubiegłym miesiącu włamali się do pięciu altanek na terenie Kłodzka, skąd ukradli narzędzia, sprzęt sportowy oraz różne wartościowe przedmioty. Włamywacze próbowali włamać się również do innych altanek.

- W trakcie czynności procesowych z zatrzymanymi funkcjonariusze ustalili, że są oni również podejrzani o kradzież z włamaniem do automatów z grami na terenie Polanicy-Zdroju oraz przestępstwa kradzieży rozbójniczej na mieszkańcu tego miasta. Tam sprawcy rozbili szybę w automatach i ukradli pieniądze. Aby utrzymać się w posiadaniu uprzednio skradzionych pieniędzy, grozili użyciem przemocy wobec pokrzywdzonemu. Ponadto okazało się, że w sierpniu w Kłodzku, w jednym z kościołów, siostra z bratem usiłowali ukraść skarbonkę z datkami od wiernych. Ta próba kradzieży nie powiodła się, ponieważ zostali spłoszeni przez osobę, która weszła do świątyni - mówi podinsp. Wioletta Martuszewska z KPP w Kłodzku.

Rodzeństwo włamywaczy usłyszało zarzuty przestępstw, w wyniku których powstały straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Teraz podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

 
Dodajesz odpowiedź do
Dla osoby, która pisała ten artykuł nie ma takiego przestępstwa jak "włamanie" jest kradzież z włamaniem

sobota, 09.05 14:52 autor: TakimTam


Wasze komentarze

Dla osoby, która pisała ten artykuł nie ma takiego przestępstwa jak "włamanie" jest kradzież z włamaniem

sobota, 05.09.2020 14:52:09 autor: TakimTam

Ręce upier....ć i wypuścić tyle w temacie
piątek, 04.09.2020 20:34 autor: Jan
poniedziałek, 18.1.2021 11:25
poniedziałek, 18.1.2021 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele