komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Nowe umowy członkowskie klastra energetycznego ARES

niedziela, 3.11.2019 10:58 , komentarze: 7 , odsłony: 4206
kategorie artykułu:

W poniedziałek, 4 listopada na terenie kompleksu biathlonowego Duszniki Arena nastąpi rozszerzenie liczby członków klastra energetycznego ARES. Udział w uroczystym podpisaniu nowych umów członkowskich zapowiedzieli: wicemister energii Krzysztof Kubów, wiceprezes zarządu NFOŚ Artur Michalski, prezes spółki Uzdrowiska Kłodzkie S.A. Wojciech Maj, poseł Ireneusz Zyska oraz przedstawiciele jednostek samorządowych z terenu ziemi kłodzkiej.

Autonomiczny Region Energetyczny Sudety założyło w 2018 roku pięć gmin: Duszniki- Zdrój, Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Szczytna i Lądek-Zdrój. Przez ostatnie dwa lata trwały prace na strategią klastra i uzyskaniem certyfikatu od Ministerstwa Energii. Obecnie jest to jeden z 66 certyfikowanych klastrów w Polsce i jeden z siedmiu na Dolnym Śląsku. 

Po podpisaniu umów członkowskich przez powiat kłodzki, gminę miejską Kłodzko, gminę wiejską Kłodzko, Bystrzyce Kłodzką, Stronie Śląskie, Lewin Kłodzki, Ząbkowice Śląskie i Radków, ARES stanie się klastrem, który zrzesza największą liczbę jednostek samorządowych w kraju.  

Celem klastra energetycznego jest przede wszystkim produkcja, oszczędność i bilansowanie energii w regionie.

- Współtworzenie klastra oznacza nasze partnerstwo oparte o wspólne cele i spójną strategię. Mocno stawiamy na elektromobilność, geotermię i ochronę powietrza – podkreśla burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski.

Koordynatorem ARES-u jest Grupa IEN ENERGY.

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Sajewicz, Piotr Lewandowski - burmistrz Dusznik-Zdroju, Daniel Raczkiewicz - doradca Zarządu Grupy IEN ENERGY

 

 
Dodajesz odpowiedź do
Może niech burmistrz Lewandowski się pochwali niezrealizowanymi obietnicami singletracków i wieży widokowej na Orlicy. Tego NIE BĘDZIE!

niedziela, 11.03 21:10 autor:


Wasze komentarze

Może niech burmistrz Lewandowski się pochwali niezrealizowanymi obietnicami singletracków i wieży widokowej na Orlicy. Tego NIE BĘDZIE!

niedziela, 03.11.2019 21:10:29 autor:

Zyska to już wszędzie się lansuje.a niech opowie jak był...
niedziela, 03.11.2019 13:39 autor: Ja czy on
czwartek, 17.6.2021 13:26
2