komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

środa, 7.8.2019 10:00 , komentarze: 3 , odsłony: 5124
kategorie artykułu:

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania była 34-letna mieszkanka powiatu kłodzkiego, która na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta podczas cofania pojazdem wjechała do rowu. Po przebadaniu okazało się, że kierująca ma 2,9 promila alkoholu organizmie. Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie.

Do podobnego zdarzenia doszło również w Dusznikach-Zdroju. Policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy Zdroju zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kierował samochodem osobowym  będąc w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że mężczyzna ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Foto; Czytelnik 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg.

 
Dodajesz odpowiedź do
W Dusznikach też ostatnio jakaś banda naćpańców uderzyła w drzewo i uciekła. Policja pewnie nawet o tym nie wie.

środa, 08.07 11:28 autor: Bogobojowy


Wasze komentarze

W Dusznikach też ostatnio jakaś banda naćpańców uderzyła w drzewo i uciekła. Policja pewnie nawet o tym nie wie.

środa, 07.08.2019 11:28:07 autor: Bogobojowy

Sam nie wiesz jak to było więc na h.. się...
środa, 07.08.2019 22:33 autor:
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK