Odpowiedź POLREGIO na oświadczenie marszałka województwa dolnośląskiego

piątek, 5.8.2022 08:58 211 0

W odpowiedzi na publikację z 4.08.2022 pt. "Oświadczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego ws. notorycznego odwoływania przez Spółkę POLREGIO połączeń kolejowych" (https://doba.pl/dkl/artykul/oswiadczenie-marszalka-wojewodztwa-dolnoslaskiego-ws-notorycznego-odwolywania-przez-spolke-polregio-polaczen-kolejowych/33896/0) POLREGIO przekazuje odpowiedź, którą publikujemy poniżej. 


POLREGIO S.A, rozumiejąc uzasadnione rozgoryczenie podróżnych sytuacją związaną z odwołaniami i opóźnieniami pociągów w ostatnich tygodniach, pragnie przeprosić pasażerów za wszystkie związane z tym niedogodności. 

Jako przewoźnik, który dokłada wszelkich starań, aby świadczyć usługi transportowe jak najlepszej jakości, zmagamy się z wieloma wyzwaniami związanymi z wiekiem odziedziczonego przez nas taboru. Aktualna sytuacja spowodowana jest głównie przez dużą liczbę składów odstawionych jednocześnie do bieżących napraw, a także zakłóceniami łańcucha dostaw części zamiennych. 

Pragniemy jednak podkreślić, że w celu jak najszybszej poprawy sytuacji przeprowadziliśmy szereg działań naprawczych, poszerzyliśmy również flotę pojazdów o 6 szt. zmodernizowanych pojazdów typu EN57 FPS Feniks. Pozwoli nam to przywrócić oczekiwaną przez pasażerów stabilność przewozową m.in. w woj. dolnośląskim. 

Od najbliższego piątku, 5 sierpnia nie przewidujemy żadnych odwołań.  Jednocześnie zaznaczamy, że POLREGIO uruchomiło największy w historii program inwestycyjny, który pozwoli na zakup nowego taboru. W tym zakresie na bieżąco współpracujemy m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który jest jednym ze współwłaścicieli spółki.


Dodaj komentarz

Komentarze (0)