komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Odpowie za przywłaszczenie plecaka z kartami bankomatowymi, kosmetykami i pieniędzmi

piątek, 7.5.2021 09:01 , komentarze: 0 , odsłony: 609
kategorie artykułu:

Za przywłaszczenie plecaka z kartami bankomatowymi, kosmetykami i pieniędzmi odpowie mieszkanka Kłodzka, która w ubiegłą sobotę dopuściła się tego przestępstwa. Teraz za swój czyn odpowie karnie, grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło podczas weekendu majowego w Kłodzku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu pozostawionego plecaka w centrum Kłodzka. Gdy kobieta zorientowała się, że utraciła plecak z portfelem, kartami bankomatowymi, pieniędzmi i kosmetykami natychmiast powiadomiła policje. Pokrzywdzona straty oszacowała na kwotę około 670 zł. Funkcjonariusze od razu zajęli się zgłoszonym przestępstwem. W wyniku podjętych czynności wytypowali podejrzewaną o ten czyn kobietę. Funkcjonariusze pojechali do jej miejsca zamieszkania. Podczas rozmowy, kobieta  zapewniała ich, że znaleziony plecak od razu oddała policjantom. Funkcjonariusze nie dali wiary w jej zapewnienia. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń w piecu znaleźli fragmenty spalonego portfela i kart. Wówczas 60-latka przyznała się, że przywłaszczyła plecak. Następnie przyznała sie,że  nie prawdą jest, iż wcześniej oddała go policjantom.

Okazało się, że kłodzczanka  wykorzystała pozostawiony bez nadzoru plecak i zabrała go. Następnie wyciągnęła z niego 300 zł i wrzuciła go do pieca. Funkcjonariusze  odzyskali  pieniądze, które oddali zgłaszającej. 60-latka usłyszała już zarzuty przestępstwa przywłaszczenia, do których przyznała się.

W świetle obowiązujących przepisów za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 10.6.2021 11:04
13
poniedziałek, 7.6.2021 16:37
1
poniedziałek, 7.6.2021 16:29
3