komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Od 1 czerwca więcej pociągów Kolei Dolnośląskich

czwartek, 28.5.2020 09:00 , komentarze: 6 , odsłony: 1545
kategorie artykułu:

Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przywróceniu od poniedziałku, 1 czerwca, kolejnych połączeń. Do siatki wrócą, bądź zostaną wydłużone 52 pociągi. To trzeci etap odmrażania połączeń kolejowych w regionie.

Spółka realizuje kolejny etap planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie.Wcześniejsze zmiany, wprowadzoneod 1 oraz od 11 maja pozwoliły na przywrócenie regularnego kursowania 49 pociągów.

– Planując z samorządem województwa poszczególne etapy przywracania połączeń, zwracamy szczególną uwagę na szukanie optymalnych rozwiązań, łączących zakres zdejmowanych bądź obowiązujących obostrzeń oraz oczekiwania pasażerów – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Ten model się sprawdza i w efekcie mamy już za sobą dwa etapy odwieszania połączeń, a dziś możemy ogłaszać wejście w trzeci etap – dodał.

W kwietniu, w okresie zawieszenia największej liczby połączeń w regionie, pociągi Kolei Dolnośląskich wykonywały jedynie 45%standardowej pracy eksploatacyjnej. Po przywróceniu 1 czerwca trzeciej już puli połączeń, spółka osiągnie poziom 70%.

Więcej połączeń regionalnych

Wraz z początkiem czerwca na dolnośląskie trasy powrócą 52 pociągi Kolei Dolnośląskich.Większość przywracanych połączeń dotyczy pociągów kursujących codziennie. Zmiany obejmą także połączenia do popularnych miejscowości turystycznych: Kudowy-Zdroju i Szklarskiej Poręby.

Przywrócone połączenia obejmą trasy łączące stolicę Dolnego Śląska z Trzebnicą, Wałbrzychem, Jelenią Górą, Bielawą, Zgorzelcem, Międzylesiem, Krotoszynemi Jelczem-Laskowicami.  Wrócą też pociągi na trasach z Legnicy do Kamieńca Ząbkowickiego i Kudowy-Zdroju oraz z Wałbrzycha do Kudowy Zdroju.

Dodatkowo, wydłużone zostaną wybrane połączenia do Lubania Śląskiego, Głogowa, Jeleniej Góry i Międzylesia. Zmiany obejmą też połączenia do i z Tuplic, które zostaną wydłużone z Legnicy do Wrocławia Głównego.

 

Wasze komentarze

PKP niezawodne a PKS i Starostwie brak słów!
czwartek, 28.05.2020 10:06 autor: Głosujemy na Dudę
PKS Kłodzko - Inni potrafią
czwartek, 28.05.2020 21:40 autor:
Do Kudowy jeden pociąg, takie to zwiększenie hahahahaha
czwartek, 28.05.2020 11:01 autor: PanKupiPanią
super cieszę się
czwartek, 28.05.2020 11:21 autor:
środa, 8.7.2020 17:45
390
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele