komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 21 maja 2019

Wiktora, Kryspina

Ochrona przeciwpowodziowa ziemi kłodzkiej - komunikat specjalny

poniedziałek, 13.5.2019 11:40 , komentarze: 1 , odsłony: 7280
kategorie artykułu:

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o planach inwestycyjnych, dotyczących budowy kolejnych suchych zbiorników przeciwpowodziowych na ziemi kłodzkiej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu publikuje specjalny komunikat.

 

OCHRONA PRZECIWPOWODZIOWA ZIEMI KŁODZKIEJ – KOMUNIKAT SPECJALNY

1.      W żadnych planach inwestycyjnych Wód Polskich nie ma budowy nowych zbiorników na Ziemi Kłodzkiej.

2.      Obecnie na Ziemi Kłodzkiej budowane są cztery tzw. suche zbiorniki przeciwpowodziowe: w Boboszowie na rzece Nysa Kłodzka, w Roztokach na rzece Goworówka, w Szalejowie na rzece Bystrzyca Dusznicka oraz na potoku Duna w Krosnowicach.

3.      Program inwestycyjny zakłada wykonanie remontów oraz powiększenie światła przepływów w istniejących korytach rzek i potoków na Ziemi Kłodzkiej do 2023 roku, co dodatkowo zabezpieczy i ochroni przed powodzią mieszkańców regionu oraz ich mienie.

4.      Wody Polskie przygotowują się do opracowania nowych planów strategicznych ochrony przeciwpowodziowej regionu, w tym Ziemi Kłodzkiej. W tym celu wykonywane są analizy i przeprowadzane są dyskusje w gronie ekspertów. Wstępne koncepcje są planowane do poddania szerokim konsultacjom społecznym w 2020 roku.

5.      Jeżeli na podstawie opracowanych analiz i koncepcji okaże się, że niezbędna będzie dodatkowa retencja przeciwpowodziowa, do realizacji zostaną zaproponowane zbiorniki, jednak wyłącznie w miejscach bezkolizyjnych, o jak najmniejszym wpływie na mieszkańców, infrastrukturę, krajobraz oraz środowisko przyrodnicze.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
poniedziałek, 20.5.2019 10:25
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe