komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 17 kwietnia 2021

Rudolfa, Roberta

Obywatelskie zgłoszenie doprowadziło do zatrzymania na DK-8 nietrzeźwego kierującego ciężarówką

wtorek, 2.3.2021 13:26 , komentarze: 10 , odsłony: 3456
kategorie artykułu:

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsza. Okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i siada za kółkiem kierownicy będąc w stanie nietrzeźwości. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. 

- Wczoraj rano policjanci otrzymali informacje, że po drodze krajowej nr 8 porusza się kierowca samochodem ciężarowym, którego zachowanie wskazuje, że jest pijany. We wskazane miejsce wysłany został patrol policji. W Kudowie-Zdroju policjanci zatrzymali kierującego  samochodem ciężarowym, który planował jechać z towarem do Czech. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 37-latek jest nietrzeźwy. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że  mężczyzna  ma 0,75 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie kierował on samochodem ciężarowym stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. 37-letni mieszkaniec województwa śląskiego usłyszał zarzuty przestępstwa kierowania  pojazdem w stanie nietrzeźwości - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu nie doszło do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Policjanci apelują , aby reagować na zachowania kierujących, które mogą świadczyć  o ich stanie nietrzeźwości. Każdy może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem tel. 112. Policjanci każdorazowo sprawdzają zgłoszenia, nawet te anonimowe.

 

 

Wasze komentarze

Czegoś ta komuna jednak nauczyła nas.
niedziela, 07.03.2021 10:05 autor: joe
donos, modny w czasach prl
środa, 03.03.2021 09:21 autor: komuszek
A co jeździsz po procentach że się boisz
środa, 03.03.2021 11:12 autor: