Obywatelskie zgłoszenie doprowadziło do zatrzymania kierowcy bez prawa jazdy, który posiadał przy sobie narkotyki

czwartek, 13.1.2022 17:02 3725 2

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsza. Okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i siada za kółkiem kierownicy nie posiadając uprawnień do kierowania. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymano kierowcę z narkotykami i wobec, którego sąd zastosował zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Teraz 43-latek ponownie odpowie karnie.

- Wczoraj wieczorem policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańców, że samochodem kieruje mężczyzna , który prawdo podobnie jest pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze  niezwłocznie pojechali na wskazane miejsce. Mundurowi zastali w samochodzie 43-letneigo mężczyznę, który sprawiał wrażenie osoby po zażyciu środków odurzających i zachowywał się nerwowo. Ponadto podczas kontroli  z pojazdu wyczuwalny był zapach charakterystyczny dla marihuany. Mundurowi przy kierującym znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana. Z  zabezpieczonej ilości suszu  można byłoby przygotować około 20 porcji  narkotyków. 43-latka przewieziono do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej. Teraz kierujący za swoje czyny będzie się tłumaczył przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast zgodnie z aktualnymi przepisami za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności nawet 5 lat - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Przypominamy, że wobec  kierowcy, który niestosuje się do sadowego zakazu,  poza karą pozbawienia wolności sąd orzeka również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu z ruchu drogowego wyeliminowany został kolejny kierujący, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci apelują , aby reagować na zachowania kierujących, które mogą świadczyć  o ich stanie po użyciu narkotyków lub alkoholu. Każdy może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem tel. 112. Policjanci każdorazowo sprawdzają zgłoszenia, nawet te anonimowe.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Stop 60 sobota, 15.01.2022 16:32
Kapuś kapuś inaczej 60 tka bez skrupułów sprzeda najlepszego ziomka
piątek, 14.01.2022 12:34
Lać palą i wejdzie